Üniversitede 15 Bin Fidan Toprakla Buluşuyor - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Üniversitede 15 Bin Fidan Toprakla Buluşuyor

Üniversitede 15 Bin Fidan Toprakla Buluşuyor

Written By yavuz4040 on 22 Mart 2018 Perşembe | 05:12:00

Ahi Evran Üniversitesinde yeni binaların tamamlanmasıyla birlikte çevre düzenlemesi de aralıksız devam ediyor. Üniversite Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, daha yeşil, daha temiz bir alan ve doğayla iç içe bir üniversite yerleşkesi için projelerini ard arda hayata geçiriyor. Bu çalışmalar kapsamında Yapı İşleri Daire Başkanlığı tarafından üniversite yerleşkelerinin ağaçlandırılmasına hız verildi. Şimdiye kadar 42 bin fidan dikimi yapılan üniversite yerleşkelerine çeşitli türlerde 15 bin fidan dikimi daha yapılarak toplamda 57 bin fidan üniversite yerleşkelerini yeşillendirmiş olacak.

Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü, Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü, Ankara Orman Bölge Müdürlüğü ve İzmir Orman Bölge Müdürlüğü tarafından üniversitemize gönderilen Melez servi, mazı, mavi servi, sedir, erik, ıhlamur, ardıç gibi ağaç türlerinden oluşan 15 bin fidan toprakla buluşturuluyor. 15 bin fidan içinde çeşitli türlerden 500 fidan Kaman Meslek Yüksekokuluna 500 adet de Çiçekdağı Meslek Yüksekokuluna gönderilirken ilerleyen dönemlerde üniversitemize meyve ağaçlarının dikilmesi de planlanıyor.

Bilim üretme ve insan yetiştirmenin yanı sıra doğayı ve çevreyi korumada da kendilerine büyük görev düştüğünü belirten Prof. Dr. Vatan Karakaya, 15 bin fidanı üniversitemiz alanları içerisinde toprakla buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Doğayı tahrip eden değil doğayı koruyan, seven ve doğayla iç içe yaşamı esas alan bir yapıya sahip olduklarını vurgulayan Rektör Karakaya, Üniversite Merkez Yerleşkesi ve ilçe yerleşkelerini daha güzel bir alana kavuşturmak için ağaç dikmeye ve yerleşkeler içerisinde yeşil alan oluşturmaya devam edeceklerini belirtti.Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net