Başkan Öztürk, görevini sürdürmek istiyor - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Başkan Öztürk, görevini sürdürmek istiyor

Başkan Öztürk, görevini sürdürmek istiyor

Written By yavuz4040 on 29 Nisan 2018 Pazar | 13:16:00

Öztürk, başkanlığa tekrar aday olduğunu açıkladı

Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği 02 mayıs çarşamba günü yapılacak olan olağan genel kurul toplantısında başkanlığa yeniden aday olduğunu açıklayan Bahamettin Öztürk;

“2005 yılından bu yana Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği yönetim, denetim ve disiplin kurulu üyesi arkadaşlarım ile birlikte, ben değil biz anlayışı çerçevesinde büyük bir özveri ile çalışmalarımızı yürütüyoruz. Ben ve ekibim uzun yıllardır edindiğimiz bilgi, tecrübe ve becerilerimizi üyelerimizle paylaşmak için başkan adayı olarak genel kurulda yerimi alacağım. bana layık görüldüğü takdirde bugüne kadar yürüttüğüm hizmet anlayışı içerisinde görevi sürdürmek istiyorum”. dedi.

Adaylığını Açıklayan Bahamettin Öztürk’ ten Oda Yöneticilerine Başarı Dilekleri

Esnaf ve Sanatkarları Meslek Kuruluşlarının Genel Kurul Toplantıları kanun uyarınca dört yılda bir yapıldığını belirten Bahamettin Öztürk; 2018 yılı Esnaf Teşkilatımız için seçim dönemi olarak başlamıştır. Birliğimize bağlı bulunan Odalar Genel Kurullarını Mart ayı sonuna kadar tamamlamışlardır. 2018 Yılı Mayıs ayı Ülkemiz genelindeki bütün Birliklerin seçim ayıdır. Oda Başkanlığına ve Yönetim Kuruluna seçilen arkadaşlarımız aynı zamanda Birliğimizin Genel Kurul Delegesi de olmuşlardır. Yeni seçilen arkadaşlarımızın hepsine görevlerinde başarılar diliyorum. Birliğimizin Olağan Genel Kurulunun ve seçimlerinin Demokratik bir ortamda, katılımcı bir anlayışla ve tam bir saydamlık içinde yapılacağına inanıyorum. Olağan Genel Kurulumuzun Kırşehirimize, Ülkemize ve Ahi Esnafımı hayırlar getirmesini diliyorum…

Bahamettin Öztürk Kimdir:

1960 Yılında Kırşehir’ de dünyaya gelmiş; İlk, orta ve lise öğrenimini burada tamamlamıştır. Evli ve ikisi erkek biri kız 3 çocuk babası olan Bahamettin Öztürk, vatani görevini Elazığ’da yerine getirmiş, askerlik hizmetinden bir süre sonra çalışmak üzere Almanya’ya çalışmaya gitmiştir. Almanya’ da bulunduğu kısa süre içerisinde birçok işte çalışan ve adeta ekmeğini taştan çıkaran Bahamettin Öztürk, memleket hasretine dayanamamış, 4 yıl gibi bir sürenin ardından Kırşehir’ e dönüş yapmıştır.
Kırşehir’e döndükten sonra ticaret hayatına atılmaya karar vermiş, Almanya’da yapmış olduğu ufak birikimi ile Ahi çarşısında, tereklerini kavak ağacından dostları ile beraber yaptıkları küçük bir dükkanda, çocuk giyimci olarak mesleğe başlamıştır. 35 yıldır sürdürdüğü meslek hayatında başarı merdivenlerini birer birer tımanmış, ilimiz merkezi Ankara Caddesinde çok katlı Cingöz Giyim mağazasını ve Cingöz Resort Otelini işletmektedir.

O İçimizden Biri

Esnaflığının yanı sıra, aktif spor hayatının da içerisinde yer almış, 18 yıldır Faal Futbol Hakemliği ve Kurul Başkanlığı, Faal Futbol Hakem ve Dernek Başkanlığı yapmış, halen bu görevlerine devam etmektedir.

1996 yılından bu yana Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifin de Başkan Vekilliği ve Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Bölge Birliği Yönetim Kurulu Üyeliğine devam etmiş, Yüzde 40’ ın üzerinde olan esnaf kredilerinin %5’ e düşürülmesinde büyük emekleri olmuştur. KOSGEB’ in imalatçı esnaf ve sanatkara kullandırmış olduğu kredilerden hizmet sektöründe faaliyet gösteren esnaf ve sanatkarın da yararlandırılması gerektiğini her fırsatta dile getirmiş ve gündeme taşımıştır. Kendisi ile aynı görüşü savunan diğer esnaf temsilcileri ile yapmış olduğu başarılı girişimler sonucunda KOSGEB kredilerinden hizmet sektöründe faaliyet gösteren Esnaf ve Sanatkarın da yararlanmasına vesile olmuştur.

Kırşehir Sevdalısı

Büyük bir Kırşehir sevdalısı ve halkın içerisinden biri olan Bahamettin Öztürk çevresinin de büyük baskısıyla 20.12.2005 tarihinde gerçekleştirilen Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanlığının seçimleri sonucunda Başkan olmuş, o tarihten bu yana Birlik Başkanlığı görevini büyük bir özveri ile yerine getirmektedir.

Ahiliğin Kırşehir’ e kazandırılması için büyük gayret sarf etti

Birlik Başkanlığına başladığı gün itibari ile Ahiliğin ve Şed Kuşatmanın patentini Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı adına tescil ettirmiş, bulunmuş olduğu her ortamda Ahiliğin gerçek sahibinin Kırşehir olduğunu savunmuştur. Büyük uğraşlarının meyvesini 13 Ağustos 2008 tarih ve 26966 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “Ahilik Haftası Kutlama Yönetmeliği” ile almış, Ahiliğin merkezinin Kırşehir olduğu devletimiz tarafından kabul edilmiştir. Ahilik Kutlamalarının yapıldığı son 2 yılda kutlamalar daha görkemli geçmiş, Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız başta olmak üzere, birçok Bakan, Milletvekili, TESK ve TESKOMB Genel Başkanları, 81 ilin Birlik Başkanları ve Ülkemizin dört bir yanından gelen misafirler ağırlanarak Kırşehir’ in tanıtımına önemli katkılar sağlanmıştır. Ahilik Kültürünün ülkemiz genelinde tanıtılıp, yaygınlaştırılması amacıyla ilimiz Kırşehir’ de çeşitli firmalardan alınan reklamlar karşılığında Ahiliği tanıtıcı birçok kitap, broşür, materyaller vb. ürünler hazırlattırılarak Ahilik Haftası boyunca il dışından gelen kişiler başta olmak üzere dağıtılmasını sağlamıştır.

TESK'in Denetim Kurulu ve Ankara Kooperatif Merkez Birliği'nin Yönetim Kurulu Üyesi

Esnaf ve Sanatkarına büyük değer veren ve esnaf ve sanatkarın hizmetin en iyisine layık olduğunu her fırsatta dile getiren Bahamettin Öztürk; çalışkanlığı ve girişkenliği Genel Başkanlarınca fark edilmiş. 1 milyon 600 bin esnaf ve sanatkarın çatı kuruluşu olan Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Denetim Kurulu Başkan Vekilliği görevine getirilmiştir. Her ay düzenli olarak katıldığı toplantılara Kırşehir Esnafının yaşadığı sorunları doğrudan ilgililere ulaştırarak sorunların çözümlenmesine büyük katkıları bulunmaktadır. Mesleğine devam eden emekli esnaf ve sanatkarlardan kesilen primlerin kaldırılması, defter tutmada gerçek usule tabi esnaflarımızın basit usule dönüşlerine, küçük esnafa sıfır faizli can suyu kredisi kullandırılması, esnafın pazar tatili ruhsatı ücretlerinin kaldırılması, gıda işletmelerinde mühendis çalıştırma zorunluluğunun kaldırılması hususlarında büyük gayretleri olmuş ve sonuca ulaşmıştır.

Aynı zamanda Ankara Bölge Birliği Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği Yönetim Kurulu Üyesi olarak da Kırşehir'imizi başarı ile temsil eden Bahamettin Öztürk, Göreve Başladığında borç batağında olan ve esnafa kredi kullandıramayan kooperatifin önce borçlarını kapatarak, bugün 100 milyon lira (100 Trilyon) toplam plasmanı olan bölgesinin en güçlü kooperatifleri arasına girmiştir. Kişi başına kredi limitleri 150 bin liraya çıkmış, kredi ihtiyacı olan her esnaf yıllık % 5 faiz oranından hazine destekli olan bu kredilerden yararlanabilmektedir. Yeni işyeri satın alan esnafımıza, yeni araç alan nakliyecilerimize 500 bin lira 10 yıl vadede yıllık %5 faiz oranında %50 hazine destekli kooperatif kredileri ile de destek verilmesi sağlanmıştır. Esnafın zor günlerinde düşük faizli kredilerle desteklenmesi sağlanmıştır.

Ahi Evran-ı Veli Külliyesi Projesinin Desteklenmesinde Büyük Katkıları Bulunmaktadır

Ahilik felsefesini yaşatmak için Kırşehir Belediyesinin öncülüğünde başlatılan ve Gümrük ve Ticaret Bakanlığımızın himayelerinde 1. Etap'ı tamamlanan Ahi Evran-ı Veli Külliyesinin finansmanının yöneticisi olduğu TESK ve TESKOMB tarafından desteklenmesi adına yoğun çabaları olan Bahamettin Öztürk, bu kuruluşlardan Külliyenin 1. Etap'ı için 20 milyona liraya yakın destek verilmesini sağlamıştır. Öztürk Ahi Evran-ı Veli Külliyesinin 2. Etap'ı içinde TESK ve TESKOMB'dan 10 milyonluk bütçe ayrılmasına büyük katkılar sağlamıştır.

Ahilik Prensiplerine bağlı kalarak Kırşehir Esnaf ve Sanatkarına uzun yıllar hizmet eden Bahamettin Öztürk 02 Mayıs 2018 Çarşamba günü Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin yapılacak olan Olağan Genel Kurul Toplantısında Başkan adayı olduğunu açıklamıştır.

Başkan Öztürk’e ekibi ile birlikte çıktığı bu yolda başarılar diliyor, seçimlerin Kırşehir’imize, Ülkemize, Esnaf ve Sanatkarımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyoruz…


Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net