BAŞKANI ÖZTÜRK MÜJDEYLE DÖNDÜ - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » BAŞKANI ÖZTÜRK MÜJDEYLE DÖNDÜ

BAŞKANI ÖZTÜRK MÜJDEYLE DÖNDÜ

Written By yavuz4040 on 18 Nisan 2018 Çarşamba | 11:36:00

Kırşehir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk Ahi Evran Külliyesinin 2. Etapı İçin 20 Milyonluk Ödenek Müjdesini Verdi

Geçirdiği rahatsızlık nedeniyle By-Pass Ameliyatı olan ve 2 aydır istirahatte olan Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk sağlığına kavuştuktan sonra döndüğü işine Kırşehir Esnafına müjdelerle döndü.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonunun ve Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Bölge Birliği Yönetim Kurulu Üyesi olması sebebi ile Nisan ayı toplantılarına iştirak eden Başkan Öztürk; Ahilik kültürünü gelecek nesillere aktarmak, Ahilik felsefesini yaşatmak için Kırşehir Belediyesinin öncülüğünde başlatılan ve Gümrük ve Ticaret Bakanlığımızın himayelerinde Ülkemizin güzide kuruluşları TOBB, TESK ve TESKOMB'un 32 Milyonluk desteğiyle 1. Etap'ı tamamlanan Ahi Evran-ı Veli Külliyesinin 2. Etap çalışmalarının başlatılabilmesi adına Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci tarafından Cumhurbaşkanı başta olmak üzere, Başbakan, Gümrük ve Ticaret Bakanı, TOBB, TESK ve TESKOMB Genel Başkanları ile sırasıyla görüşmeleri tamamladığını ve 2. Etap çalışmaların başlayabilmesi için 20 Milyon liralık bir kaynak oluşturulduğunu, Maddi desteğin TOBB, TESK ve TESKOMB tarafından verileceği müjdesini verdi.

Başkan Öztürk, konuşmasının devamında; ’’TOBB, TESK ve TESKOMB 'un değerli Genel Başkanlarına ve Ahi Evran-ı Veli Külliyesinin Kırşehir’e kazandırılması adına her işi ayrıntısına kadar takip eden Kırşehir Belediye Başkanımız Sayın Yaşar Bahçeci başta olmak üzere, bu çalışmaların yürütülmesinde bizlerle sürekli birlikte hareket eden Milletvekillerimiz Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya'ya çok teşekkür ediyorum. Bizler Valimizle, Belediye Başkanımızla, Milletvekillerimizle şehrimizdeki bütün kuruluşlarla sürekli uyum içerisinde çalışıyoruz, 4 etaptan oluşan külliyemizin bitirilmesi noktasında da hep birlikte elimizden geleni yapacak, gidilmesi gereken her kapıya giderek çalacağız. "İnşallah bu projemiz bitirildiğinde Cumhuriyet tarihinin ilk Külliyesi olacak, Kırşehir'imizin ve Ahilik Kültürünün tanıtımında çok büyük etkisi olacaktır, ayrıca 2. Etap çalışmaları içerisinde Belediye Başkanımız tarafından söz verilen ve külliye projesi içerisinde yer alan Esnaf Sarayımızın yeri şekillenmiş olarak ortaya çıkacaktır" dedi.


Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net