BASKETBOL YARI FİNALLER TAMAMLANDI - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » BASKETBOL YARI FİNALLER TAMAMLANDI

BASKETBOL YARI FİNALLER TAMAMLANDI

Written By yavuz4040 on 18 Nisan 2018 Çarşamba | 07:34:00

Gençler Basketbol A Yarı Final Müsabakaları 10-13 Nisan 2018 Tarihleri Arasında Kırşehir’de Düzenlenen Karşılaşmaların Ardından Tamamlandı.

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları Faaliyet Programında yer alan  Gençler A Basketbol Yarı Final Müsabakaları grup 10-13 Nisan 2018 Tarihleri Arasında Kırşehir'de  organize edildi.

Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen olan Basketbol Gençler A Yarı Final müsabakaları 09 Nisan 2018 Perşembe günü saat 17:00 de Cacabey Gençlik Merkezinde yapılan teknik toplantı ve kura çekiminin arından başlayan grup müsabakaları 10-13 Nisan 2018 tarihlerinde oynanan karşılaşmaların ardından tamamlandı.
10-13 Nisan 2018 tarihleri arasında oynanacak olan Gençler A Basketbol Yarı Final müsabakaları Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde bululan Aşıkpaşa Spor Salonun da genç kızlar ve Kırşehir Spor Salonunda ise genç erkek maçları ile yarı final müsabakaları başladı.

Teknik toplantının ardından oluşan kura çekiminde Genç Kızlar A grubu Özel Florya Doğa Anadolu Lisesi İstanbul, 15 Temmuz Şehitleri Spor Lisesi  Niğde Erzincan Anadolu Lisesi Erzincan Özel Final Anadolu Lisesi Erzurum ve Genç Kızlar B grubu ise Özel Okyanus Anadolu Lisesi Adana, Büyükçekmece Ruhi Sarıalp Spor Lisesi İstanbul, Özel Fatoşabla Anadolu Lisesi Ankara, Atatürk Anadolu Lisesi Çorum takımları yer aldı.

Genç Erkeklerde A grubunda Özel Bursa Özlüce Doğa Anadolu Lisesi Bursa
Ted Ankara Koleji Vakfı Özel Lisesi Ankara, İtü Geliştirme Vakfı Özel Ekrem Elginkan Lisesi İstanbul Özel Diyarbakır Final Anadolu Lisesi Diyarbakır
Genç Erkekler B grubunda ise Bayraklı Özel Öbek Boğaziçi Anadolu Lisesi İzmir,  Özel Diltaş Anadolu Lisesi Konya, Özel Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Anadolu Teknik Lisesi Gaziantep ve Erzincan Anadolu Lisesi Erzincan lise takımları yer aldı.

4 gün boyunca devam eden grup müsabakalarında son gün olan 4. günde gruplarını ilk iki sırada tamamlayan Kız ve Erkek takımları çapraz eşleşmede karşı karşıya geldiler. Genç Erkekler A grubunun birincisi Özel Bursa Özlüce Doğa Anadolu Lisesi Bursa okulu ile B grubunun ikincisi Özel Diltaş Anadolu Lisesi Konya karşı karşıya geldi. Rakibini 79-59 mağlup eden Özel Bursa Özlüce Doğa Anadolu Lisesi Türkiye Finallerinin kapsını aralayan ilk ekip oldu. Diğer finalistler ise şu şekilde oldu B grubu birincisi Bayraklı Özel Öbek Boğaziçi Anadolu Lisesi İzmir takımı A grubu ikincisi olan Ted Ankara Koleji Vakfı Özel Lisesini 68-66 yenerek erkeklerde ikinci finalist oldu.

Genç Kızlar A grubunun birincisi Özel Florya Doğa Anadolu Lisesi İstanbul takımı B grubunun ikincisi olan Özel Okyanus Anadolu Lisesi Adana takımını 86-60 mağlup etti. B grubu birincisi Büyükçekmece Ruhi Sarıalp Spor Lisesi İstanbul takımı A grubu ikncisi olan 15 Temmuz Şehitleri Spor Lisesi Niğde takımını 87-43 mağlup etti.

Bu sonuçların ardından Genç Erkekler Basketbol A da Bursa Özel Bursa Özlüce Doğa Anadolu Lisesi ve İzmir Bayraklı Özel Öbek Boğaziçi Anadolu Lisesi olurken Genç Kızlar Basketbol A ise İstanbul Özel Florya Doğa Anadolu Lisesi ile İstanbul Büyükçekmece Ruhi Sarıalp Spor Lisesi oldu.

Karşılaşmaların sonunda Türkiye Finallerine giden takımlara madalya ve başarı belgelerini Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Emre ASLAN ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları Şube Müdür Kerim KOCABIYIK tarafından verildi.Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net