İYİ Parti 1. Olağanüstü Kurultayı - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » İYİ Parti 1. Olağanüstü Kurultayı

İYİ Parti 1. Olağanüstü Kurultayı

Written By yavuz4040 on 1 Nisan 2018 Pazar | 07:45:00

İYİ Parti 1. Olağanüstü Kurultayı Genel Başkan Meral Akşener ve on binlerce partilinin katılımıyla gerçekleştirildi.

İYİ Parti 1. Olağanüstü Kurultayı Ankara Spor Salonu'nda Genel Başkan Meral Akşener ve 1071 delegenin imzası ile başladı.

Kongre salonunun kapısı Türkiye'nin dört bir yanında gelen vatandaşların yoğun ilgisi yüzünden sabah saat 5’de açıldı. Bu saatte Ankara Spor Salonu tıklım, tıklım doldu.

Yurdun dört bir yanından gelen İYİ partililer salon dışında oldukça coşkulu bir atmosfer sergilediler. Dışarıda kalan vatandaşların kongreyi izleyebilmesi için dev Led ekranlar kuruldu.

Salonun içinde de, dışında da, coşku had safhadaydı. Bu durum yanında, davul ve zurnalar eşliğinde salon hep bir ağızdan sık sık İzmir marşını söyledi.

Salonda; "Mustafa Kemal'in askerleriyiz", "Ne mutlu Türküm diyene", "Vur vur inlesin Devlet Bahçeli dinlesin", ”vatan sana canım feda", "şehitler ölmez vatan bölünmez", “devletin başına Meral gelecek" sloganları atıldı.

Salonda ışıklı pankartlarda İstiklal Marşımızın ilk mısrası olan "Korkma sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak" hiç sönmedi.

Meral Akşener'in salona gelişine kadar coşku dinmek bilmedi. Akşener'in gelişi öncesi salon hep bir ağızdan ayağa kalkarak İstiklal Marşının mısralarını haykırarak okudu.

Kongre sunucusu salona dönüp “Cumhurbaşkanı kim?” diye sorduğunda salon hep bir ağızdan Meral Akşener diye haykırdı.

Zonguldak’tan ve Soma’dan gelen maden işçileri ile engellilere salonda özel yer ayrıldı.

"Gözleri yıldız gibi kaşları hilal evladı fatihan derler adı meral" "gözler yıldız gibi kaşları hilal sanki Mustafa Kemal bizim çocuklar" sözleriyle bestelenen özel şarkı sık sık salonda çalındı.

Ankara'da bazı hatlarda metro seferlerinin iptal edilmesi de salonda sık sık protesto edildi.

“Türkiye iyi olacak", "Engelleri aşa aşa geliyoruz", "İyiler kazanır, Türkiye kazanır", "Türkiye iyi olacak", "Unutma bu topraklarda ana-dolu", "İyiyiz cesuruz korkmuyoruz" pankartları açıldı.

Meral Akşener salona girdiğinde alkış tufanı koptu. Kendine ayrılan özel mavi zemin platform üstünde Akşener tüm salonu tek başına gezerek selamladı. Maden işçilerine ayrılan bölümün önüne geldiğinde Akşener'e madenciler madenci bareti uzattı. Akşener de madenci baretini giyince salon bir kez daha yıkılır gibi oldu. Akşener coşku ve sloganlar eşliğinde tüm salonu selamladıktan sonra kısa bir teşekkür konuşması yaptı.

Teşekkür konuşmasını yapan Meral Akşener kendisine ayrılan protokol yerine oturmadı. Gençlik Kolları genel başkanı ve üyeleriyle birlikte izleyiciler bölümüne oturdu.

Kongreyi izlemeye gelenler arasında AKP kurucularından eski bakan Abdüllatif Şener de vardı. Ahad Andican'ın konuşması sırasında barkovizyona Şener'in görüntüsü yansıtılınca büyük alkış aldı.
İ
Yİ partililer hep beraber "Cumhurbaşkanı Meral Akşener" pankartları açtılar.

Meral Akşener 1060 oyla yeniden genel başkan seçildiShare this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net