Kırşehir Belediyespor okulu açıldı - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Kırşehir Belediyespor okulu açıldı

Kırşehir Belediyespor okulu açıldı

Written By yavuz4040 on 29 Nisan 2018 Pazar | 12:29:00

Kırşehirli miniklerin geleceğe hazırlanacağı Kırşehir Belediye spor Futbol Okulu Güneykent tesislerinde yapılan törenle açıldı. Açılışa Kırşehir Belediye Başkan Yardımcısı ve Kırşehir Belediye spor kulübü başkanı Veli Şahin’ de katılarak tören sonunda oynanan maçın başlama vuruşunu yaptı.

Güneykent Mevkii’nde bulunan Kırşehir Belediyesi’ne ait tesiste gerçekleştirilen futbol okulu açılışına Belediye Başkan Yardımcısı ve Kırşehir Belediye spor kulübü başkanı Veli Şahin’in yanı sıra, çok sayıda vatandaş ve minik futbolcular katıldı.

Okulun açılış maçında başlama vuruşunu yapan Belediye Başkan Yardımcısı ve Kırşehir Belediye spor kulübü başkanı Veli Şahin konuşmasında Kırşehir Belediyespor’un futbol kulübü olarak tarihi elli yıllık bir tarihe dayansa da geçmişi Kırşehir Belediye spor ismi ile olan süreci sekiz aylık bir döneme isabet ediyor. 28 Temmuz 2017 tarihinde kongremizi yaparak Kırşehir Belediye spor ünvanı ile yeni logosu ile amatör bal liginde futbol oynamaya çalışan, futbol arenasında yer alan bir kulüp bu senede inşallah bu mücadele ettiğimiz bu ligde önce grubumuzu şampiyon olarak, daha sonrasından play of mücadelemizde komşu ilimiz Nevşehir spor ile oynadığımız maçı da 1-0 yenerek takımı artık bal liginden kurtararak profesyonel liginde mücadele etme hakkını elde ettik.

Başkan Yardımcısı Veli Şahin Bu mücadeleyi veren futbolcu kardeşlerimize ve teknik ekibe ve bu kulübün malzemecisinden, hizmetçisine kadar emek veren emekçi kardeşlerimize kadar, gecesini gündüzüne katan amatör ruhla ve profesyonel ruh çıkartmaya çalışan,bize bu şampiyonluğu getiren, çabayı sarf eden, emeği ortaya koydukları için kendilerine canı gönülden teşekkür ediyorum. Bu şampiyonluk inanmanın, çalışmanın, azmin ve kararlılığının bir ürünü. Kongre sürecinde ilk söylediğimiz ilk şey şuydu biz bu takımı ve bu ligde zirve mücadelesi yapacağız. Yarışın içinde hep olacağız dedik. Bu söylemimizin gereğini yerine getirmeye çalıştık. Futbolcu kardeşlerimiz ve teknik ekibimizle beraber mücadelelerini bu doğrultuda vermeye çalıştılar. Biz sadece onlara bu ortamı hazırlamaya çalıştık. Onalrın sadece düşüncelerinde futbol oynamak ve yeteneklerini sergilemek olsun istedik bunda da başarılı olduk. Önümüzdeki yıllarda üç ligde kalmadan hedefin daima öte olduğunu ifade ediyorum. Üçüncü lig, ikinci lig , birinci lig ve en sonunda da süper lig. Bu kulüp bu hedeflediği noktalara bir gün gelecektir biz buna inanıyoruz. Hedefi koymadan mücadele vermek olmaz. Hedef her zaman için öteler olması gerekiyor. Biz öteleri her zaman hedef olarak koyduk.
Başkan Yardımcısı ve Kırşehir Belediye spor kulübü başkanı Şahin Bu kulübün kurumsallaşması adına bir futbol okulu alt yapıda takımlar çıkartmak, bir futbol okulu açmak için kolları sıvadık. İlk yaptığımız ve karar verdiğimiz işlerden bir tanesi idi. Belki bu takım şampiyon olması bile bu futbol okulu açılacaktı. Minik yavrularımız futbolcu ağabeylerini kendilerine model alıp bu şampiyonluğu kendi minik ruhlarında hissedip bize olasıya destek verdiler. O desteklerini artık bir futbol takımının bir ferdi olarak göstermeye çalışacaklar. Bize güvenen ailelere teşekkür ediyorum. Biz güvenip yavrularınızı bize emanet ettiniz kulübümüze kayıt ettirdiniz. Bu yavrularımız burada emin ellerde hocalarımızın nezaretinde önce sağlıklı birey olarak yetişmelerini sağlamak sonra yetenekleri olanların futbolcu olarak, futbol hayatlarını devam ettirmelerini sağlamak bizim birinci önceliğimiz. Bizim buradaki ruhen ve bedenen sağlıklı nesiller yetiştirmek birinci önceliğimiz. Futbol önemli bir sektör, önemli bir endüstri inşallah buradan yetenekli çocuklar ve futbolcular çıkacak. Dışarıdan futbolcu transfer etmeyle olmuyor. Kendinden bir şey üretmeden futbol takımlarının hayatlarını devam ettirmesi imkânsız. Bu futbolcu yavrularımıza gereken önemi vermeye çalışıyoruz. Onların her türlü taleplerini isteklerini hocalarımız doğrultusunda yerine getirmeye çalışacağız. Bizim önceliğimiz sağlıklı bireyler yetiştirmek sonra futbolcu yetiştirmek. Futbol okulumuzun Kırşehir Belediye spor kulübüne, şehrimize ve ülkemize hayırlı olsun diyorum dedi.

Konuşmanın ardından Futbol Okuluna kayıt yaptıran minikler ilk antrenmanını hocaların eşliğinde yaptılar.


Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net