Kırşehir ESOB Kırşehir’e hibe desteği kazandırdı - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Kırşehir ESOB Kırşehir’e hibe desteği kazandırdı

Kırşehir ESOB Kırşehir’e hibe desteği kazandırdı

Written By yavuz4040 on 4 Nisan 2018 Çarşamba | 07:39:00

Birliği temsilen Birlik Genel Sekreterimiz Fatih Tokmak sözleşmeyi imzalayarak hibe desteğinin stardını verdi

Kırşehir ESOB , TANAP’ın ( Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi ) sosyal ve çevresel yatırım proğramları kapsamında vermiş olduğu hibe desteğine hak kazanmıştır.

Alınan hibe kapsamında Kırşehir ESOB tarafından işletmesi yürütülen Karakurt Köyünde faaliyet gösteren Meyve ve Sebze Kurutma Tesislerindeki makinaların, ekipmanların, tesisatların değiştirilmesi ve tesisimizin gelişiminin artırılması hedeflenmektedir.

Total de 485 Bin tl lik hibenin % 95’i TANAP tarafından sağlanacaktır. Başta Kırşehir’e ve kuruma hayırlı olması temennilerinde bulunuldu.

Başkan Bahamettin Öztürk:

‘’Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı olarak katılmış olduğumuz ve onaylanan bu proje ile kurumumuzun işletmekte olduğu Kuru Meyve üretiminde ki gıda kapasitesi artışı düşünülmekte olup, Yaş olarak üretilen meyvelerin ve gıda ürünlerinin kurutularak değerlendirilmesi ile Kırşehir’de ekonomik olarak büyümeye katkı sağlanması düşülmektedir. Kırşehir ESOB olarak  bünyemizdeki termal su enerjisinden faydalanarak üretim yapan meyve kurutma tesisinin toplam üretim maliyetlerinin azalması , kurutulan 13 meyve ile 3 farklı gıda ürününe ait yıllık yıllık üretim miktarının artması , Üretim araçlarının modernize edilmesi amacı ile bu projeye girmiş bulunmakta ve ilimize katkı sağlamayı hedeflemekteyiz. Günümüzün rekabetçi koşulları üreticileri imalat maliyetlerini en aza indirmeleri yönünde zorlanmaktadır. Bünyemizde bulunan kurutma tesisine projede alınacak makinelerle üretim sürecinde yenilik sağlamayı , rekabet koşullarını düşüren sorunları ortadan kaldırmayı hedeflemekteyiz. Dolayısıyla ESOB’un tesisteki üretim hattına dahil edeceği makinelerin beklenen verimi sağlaması sonucunda tesisin toplam üretim maliyetinin düşmesi hedeflenmektedir. En başta ilimize sağlayacağı katkıları düşünerek çıktığımız bu yolda , üretilen ürünlerin hedef pazarında tanılılırlığı’nın artması , Tanıtım faaliyetleri ürün satışlarında iletişim araçlarını kullanarak üreticilerin hedef kitlesine etkin mesajlarla kendisini tanıtmasını , ürünlerin pazarlamasını ,piyasada tutunmasını ve yeni pazarlar yaratmasını sağlamaktadır. Kırşehir ESOB projede yürüteceği tanıtım çalışmaları ile ÇİRİM markasının ve ürünlerinin hedef pazarında tanılılırlığı’nın artırılmasını amaçlamaktadır. Çıkmış olduğumuz bu yolda gerek kurumumuz ve en başta da ilimiz adına hayırlı sonuçlar almayı temenni etmekteyiz. Atmış olduğumuz imzanın İlimize hayırlı ve uğurlu olmasını dileriz’’ Dedi.


Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net