Türkiye erken seçimlere gidiyor… - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Türkiye erken seçimlere gidiyor…

Türkiye erken seçimlere gidiyor…

Written By yavuz4040 on 18 Nisan 2018 Çarşamba | 07:58:00

Cumhurbaşkanı Erdoğan, parlamento ve başkanlık seçimlerinin erkene aldıklarını açıkladı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, partisinin grup toplantısında yapmış olduğu erken seçim çağrısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylandı.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde bir araya gelen Erdoğan ve Bahçeli yaklaşık yarım saatlik bir görüşme gerçekleştirdi. Bu görüşmenin ardından saat 15:30’da kameralar karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, erken seçim kararı aldıklarını açıkladıErdoğan seçimlerin 24 Haziran 2018'de yapılacağını söyledi.

Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

Bugün MHP Genel Başkanı Sayın Bahçeli ile oldukça verimli bir görüşme gerçekleştirdik. Bildiğiniz gibi sayın Bahçeli ile daha önce de çeşitli defalar bir araya gelerek ülkemizle ilgili iç ve dış gelişmeler üzerinde görüş alışverişinde bulunmuştuk.

Bugünkü görüşmemizde de kendisiyle oldukça geniş bir yelpazede istişare ettik. Bu çerçevede sayın Bahçeli’nin grup toplantısında ifade ettiği erken seçim talebiyle ilgili teklifini de değerlendirme fırsatı bulduk.

7 Ağustos 2016 tarihinde Yenikapı’da yaptığımız ve milyonlarca vatandaşımızın katıldığı o büyük miting biz siyasetçilere verdiği mesajı çok açık ve net bir şekilde ortaya koymuştur.

Yönetim sistemi değişikliğini yine sayın Bahçeli’nin talebiyle değerlendirmeye aldık. Bu talep yapılacak ilk seçimlerden sonra yürürlüğe girecektir.

Cumhurbaşkanı ile hükümetin uyumlu çalışması sayesinde ciddi bir sorun yaşanmıyor gibi gözükse de eski sistemin hastalıkları attığımız her adımda gözükmektedir.

Sayın Bahçeli’nin talebini yetkili kurullarımızda enine boyuna müzakere ettik. Sonuçta ülkemizin karşı karşıya kaldığı durumu göz önünde bulundurarak olumlu teklife olumlu baktık.

Önümüzdeki seçimlere ittifak ile girme konusunda mutabık olduğumuz MHP lideri Devlet Bahçeli ile 24 Haziran 2018 Pazar günü yapılmasına karar verdik.

Yasal süreci hemen başlatıyoruz. Aynı şekilde YSK da seçim çalışmalarına derhal başlayacaktır.

Bu kararın tüm partilere hayırlı olmasına Allah’tan niyaz ediyorum.

Milletimiz, ülkemiz için hayırlı olsun diyorum.


Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net