BÜYÜK USTA HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞTU - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » BÜYÜK USTA HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞTU

BÜYÜK USTA HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞTU

Written By yavuz4040 on 24 Mayıs 2018 Perşembe | 12:08:00

Büyük Usta Bahri Altaş, Hayata Gözlerini Yumdu

Ünlü ozanların usta yorumcusu ve bozlak ustası Bahri Altaş, geçirdiği rahatsızlık sonucu hakkın rahmetine kavuşmuştur. Ruhun şad olsun koca usta.
Usta Altaş'ın cenazesi yarin Cuma Namazı'na müteakip Kaman'da toprağa verilecektir.

Bahri Altaş:

Bahri Altaş, 1952 yılında Kırşehir'in Kaman ilçesinde dünyaya geldi, babası abdallık gelenğinden gelen bir sanatçıdır. Bahri Altaş'ın amcası Çekiç Ali, Muharrem Ertaş, Neşet Ertaş ustanın akrabaların olan Bahri Altaş, Hacı Taşan'ın damadı olup 4 çocuk babasıdır.

Büyük oğlu Doğan Altaş Keman ustası ve aynı zamanda ritimcidir. Tufan Altaş Saz ve ses sanatçısı olup şu anda Türkiye'de ve yurt dışında büyük dinleyici kitlesi vardır. Küçük oğlu Serkan Altaş saz, ritm ve ses sanatçısıdır.

Bahri Altaş genellikle BOZLAK türkülerini ağırlıklı olarak çalıp söyler. Başlıca türkülerini söylediği sanatçılar, Muharrem Ertaş, Aşık Said, Çeki Ali, Hacı Taşan, Neşet Ertaş, Aşık Mahzuni Şerif türkülerini söylemiştir.Ayrıca Bahri Altaş, Karacaoğlan, Dadaloğlu, Yunus Emre gibi halk şairlerinden bestelenen türküleride söyledi. 25 albümü bulunmakta olup. Radyo ve Tv programlarında sayısız yeraldı.Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net