HALAÇOĞLU’NA AYDIN ÖRNEĞİ! - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » HALAÇOĞLU’NA AYDIN ÖRNEĞİ!

HALAÇOĞLU’NA AYDIN ÖRNEĞİ!

Written By yavuz4040 on 22 Mayıs 2018 Salı | 11:51:00

İYİ Parti’den 'Yusuf Halaçoğlu' açıklaması

İYİ Parti kurucuları arasında yer alan Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu'nun milletvekili adaylık listesinde bulunmamasıyla ilgili partiden açıklama geldi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Lütfü Türkkan, Halaçoğlu'nun milletvekili aday listesinde yer almamasıyla ilgili Sözcü'den Zeynep Gürcanlı'ya konuştu. 

Halaçoğlu’na Kayseri 1. sıranın teklif edildiğini, ancak kendisinin kabul etmediğini vurgulayan Türkkan, "Sayın Yusuf Halaçoğlu Kayseri milletvekilimiz. Kendisinin de doğal olarak Kayseri’den aday olmasını parti yönetimi olarak öngördük.Kendisi de İzmir’den aday olmak istediğini, oraya yerleşmek istediğini ifade etti. Ancak Genel Başkan Yardımcılarımızın İzmir’de liste başı adayı olmaları nedeniyle Kayseri konusunda aday olmasının uygun olabileceği ifade edildi. Kendisi de Kayseri’den aday olmak istemediğini söyleyince maalesef listemizde yer alamadı" ifadelerini kullandı.

HALAÇOĞLU: "KIRGINIM"

Konuyla ilgili açıklama yapan Halaçoğlu ise  “Bana bir yer bulamadılar, kırgınım ve tepkiliyim” dedi. "Aileyi bir araya getirmek için İzmir ya da Ankara'dan aday gösterilmeyi talep ettim" diyen Halaçoğlu, "Ben MHP’den istifa edip İYİ Parti’ye geçtiğim zaman araştırma görevlisi olan eşimi Ankara'dan İzmir’e tayin ettiler. Eşim orada kalınca, iki küçük çocuğuma da ben bakmak zorunda kaldım. Aile bütünlüğümüz bozuldu. Aileyi bir araya getirmek için İzmir ya da Ankara'dan aday gösterilmeyi talep ettim. Parti yönetimi tekrar Kayseri’den aday olmamı isteyince kabul etmedim. İYİ Parti için bu kadar mücadele etmiş bir adama, bir yer bulamadılar. Aday yapılmamama çok tepki var. Milletvekili olmam önemli değil ama yapılan uygulamaya kırgınım” şeklinde konuştu.

PARTİLİLER; MADEM ÖYLE, İŞTE BÖYLE; BUYURUN BURDAN YAKIN!

Bu durum karşısında, Trabzon 6 milletvekili veriyor, Koray Aydın neden memleketi Trabzon’dan değil de Ankara’dan aday oldu sorularını beraberinde getirdi.Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net