Kırşehir Halk Eğitim Merkezi Çileden Çıkardı! - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Kırşehir Halk Eğitim Merkezi Çileden Çıkardı!

Kırşehir Halk Eğitim Merkezi Çileden Çıkardı!

Written By yavuz4040 on 7 Mayıs 2018 Pazartesi | 05:40:00

Herhalde hiç kimse devlet dairesinde maaşların geç yattığını ne duymuştur, ne de şahit olmuştur. Kırşehir Halk Eğitim Merkezi bu konuda büyük bir skandala imza attı!

Geçen ay maaşları geç yatan öğretmenler halk eğitim merkezi  ile iletişime geçmiş fakat muhasebe işleriyle ilgilenen İbrahim beyin Umre ziyaretine gittiğini ve bu yüzden maaşların geç yatacağı hususunda  bilgi almıştır ve akabinde maaşlar tam 10 gün geç yatmıştır. Yanlış duymadınız tam 10 gün!  Bunun üzerine halk eğitimden hiçbir özür ve bildiri yapılmadığı gibi üstüne üstelik bir ay sonra (bu ay) da aynı skandal yaşanmıştır!   Bizlerle irtibata geçen öğretmenlerden bazıları kredi kartı borçlarını ödeyemediğini, ev kirası veremediğini ve bunun hesabını sormak için suç duyurusunda bulunduklarını dile getirmiştir.

Bilindiği üzere devlette devamlılık ilkesi esastır birisi izinliyse bir diğer görevli işleri ilerletmekle mükelleftir fakat halk eğitim merkezi bu ilkeyi çiğnemiş, görevinde son derece başarısız olmuş  ve üstüne üstelik hukuksal boyutta suç işlemiştir.

40 Haber olarak halk eğitim yetkililerine soruyoruz eğer bu yatacak olan maaşlar kendi maaşlarınız olsa hassasiyetiniz aynı mı kalırdı? Bir görevlinin Umre ziyaretine gitmesi onlarca öğretmenin mağdurluğuna sebep olacaksa neden başka günlerde izin verilmedi, madem izin verildi koskoca kurumda öğretmenlerin maaşlarını yatıracak bir babayiğit yok muydu?

Yetkililerin bu konuda duyarlı olmalarını genç öğretmenlerimizin mağduriyetlerinin giderilmesini bekliyoruz.
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net