Muharrem İnce Kırşehirlilere seslendi - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Muharrem İnce Kırşehirlilere seslendi

Muharrem İnce Kırşehirlilere seslendi

Written By yavuz4040 on 30 Mayıs 2018 Çarşamba | 14:54:00

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Kırşehir’de halka seslendi

Muharrem İnce, Kırşehir'de vatandaşlarla bir araya geldi. İnce'nin gündeminde Cumhurbaşkanı Erdoğan vardı.

Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Kırşehir'de gerçekleştirilen mitingde, Kırşehir’e gönül bağı kurmaya geldiğini söyledi.

Yaptığı her mitingde hep eğitimden bahsettiğini anımsatan İnce, eğitimin en fazla Kırşehir’e yakıştığını dile getirdi. İnce, “Eğitim, çocuklar, gelecek diyorum. Eğitim en iyi Kırşehir’e yakışır çünkü 12. yüzyılda Cacabey Medresesi’nde astronomi okutuluyordu. Şimdi diyorum ki Erdoğan’a kuantum, nano teknoloji, robotların koordinatörlüğü diyorum. O bana diyor ki otomobil yapacağız. Ben de diyorum ki sen otomobilin kaportasına talipsin, koltuklarını yapmaya talipsin, ben otomobilin beynini yapmaya talibim.” İfadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sürekli kendisiyle kavga etmek istediğini ileri süren İnce; “Erdoğan benimle kavga etmek istiyor. Onun oyununa gelmeyeceğim, cevabını vereceğim ama projelerimi anlatacağım. 60 milyon turist diyorum, tarıma dayalı sanayi diyorum, çiftçiye mazot 3 lira, asgari ücret 2 bin 200 lira olacak diyorum. Öğretmenlere, polislere, hemşirelere, din görevlilerine 3600’ü (3600 ek gösterge) vereceğiz diyorum. Üniversite öğrencileri, 19 Mayıs ve 29 Ekim’de 500’er lira karşılıksız burs alacaksınız.” Diyerek vaadini yineledi.
Söylediklerinin hep arkasında olduğunu dile getiren İnce; CHP Genel Başkanlığına aday olduğu dönemde Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik eleştirilerinin arkasında olduğunu tekrarladı ve eleştirilerinde asla hakaret içerikli saygısızlığı yapmadığını belirtti.
Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, AKP lideri Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin geçmiş dönemde birbirlerine ettiği ağır hakaretlerin görüntülerini yayınlattı.


Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net