ÖZTÜRK: ESNAFA KOSGEB ARACILIĞI İLE DESTEK - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » ÖZTÜRK: ESNAFA KOSGEB ARACILIĞI İLE DESTEK

ÖZTÜRK: ESNAFA KOSGEB ARACILIĞI İLE DESTEK

Written By yavuz4040 on 17 Mayıs 2018 Perşembe | 07:30:00

Selden Zarar Gören Esnafımıza KOSGEB Aracılığı İle Destek Verilecek

Şiddetli yağış sebebiyle iş yerlerini su basması sonucu gerek sanayi esnafının, gerekse çarşı esnafının maddi zararlarla karşı karşıya kaldığını belirten Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, zor durumda kalan esnafına geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Şiddetli yağış sebebiyle zarar gören esnafın işyerlerini ziyaret eden Başkan Öztürk; ’’esnafımız ile istişarelerimiz devam ediyor, işyerlerine gerçekleştirmiş olduğumuz ziyaretlerde hem esnafımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor hem su basmasının nedenlerini araştırmaya çalışıyoruz. Esnafımızın dile getirdiği sorunları not alıyoruz, çalışmalarımız bittiğinde gereken neyse yapılacaktır. Esnafımızın hakları savunulacaktır’’ dedi.

İşyeri zarar gören esnafımıza KOSGEB aracılığı ile faizsiz kredi verileceğini belirten Bahamettin Öztürk; kullandırılacak faizsiz kredinin üst limiti; 100 bin lira ve 2 yıl ödemesiz olacak dedi. 2 Yıl ödemesiz ve faizsiz olarak verilecek krediden yararlanmak isteyen esnaf ve sanatkarlarımız öncelikle İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne (AFAD) başvuru yapması gerektiğini dile getiren Öztürk, günü gelen KOSGEB kredisi borcu olan esnafın da borcunun öteleneceğini söyledi.

Esnafımızın bu zor gününde Milletvekilimiz Sayın Mikail ARSLAN ile birlikte TESK Genel Başkanımız Sayın Bendevi PALANDÖKEN, TESKOMB Genel Başkanımız Sayın Abdulkadir AKGÜL' ün büyük uğraşlar vererek KOSGEB aracılığı ile faizsiz kredi verilmesini ve günü gelmiş borçlarının ertelenmesini sağladıklarını belirten Öztürk; Bizlerle yakından ilgilenen ve esnafımızın yanında olan Milletvekilimiz Sayın Mikail ARSLAN' a, TESK Genel Başkanımız Sayın Bendevi PALANDÖKEN'e ve TESKOMB Genel Başkanımız Sayın Abdulkadir AKGÜL'e Ahi Esnafımız adına teşekkürlerimi sunuyorum.Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net