Vali Akın, Şehit Aileleri ve Gazilerle İftarda Buluştu - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Vali Akın, Şehit Aileleri ve Gazilerle İftarda Buluştu

Vali Akın, Şehit Aileleri ve Gazilerle İftarda Buluştu

Written By yavuz4040 on 29 Mayıs 2018 Salı | 13:32:00

Vali İbrahim Akın ve eşi Saliha Akın, Valilik tarafından verilen iftar yemeğinde şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi.

Vali İbrahim Akın, iftar sonrasında yaptığı konuşmada, şehit aileleri ve kahraman gazilerimizle rahmet, mağrifet ve kurtuluş ayı olan mübarek Ramazan ayı vesilesiyle bir arada bulunmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.

İftar programını, Ramazan ayının bereketini ve manevi atmosferini şehitlerimizin yakınları ve gazilerimizle paylaşmak amacıyla düzenlediklerini belirten Vali Akın, “Şehitlik ve gazilik, yüce dinimiz ve milletimiz nezdinde en yüksek makamlardan biridir. Çünkü şehitlik ve gazilik, mukaddes değerler uğruna verilen can ve akıtılan kan ile elde edilmekte olan iman ve inançla kazanılmaktadır.

Topraklarımızın Türk yurdu olmasında Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda, Kore’de, Kıbrıs’ta, güneydoğuda, 15 Temmuz’da, Fırat Kalkanı’nda, Zeytin Dalı Operasyonu sırasında önce vatan, önce bayrak diyerek canını feda eden aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz milletimizin gözünde en müstesna yerdedir.

Gazilerimize ve şehitlerimizin geride bıraktığı emanetlerine sahip çıkmak, şehit ailelerimize destek olarak yanlarında olduğumuzu hissettirmek en ulvi görevimizdir. Devletimiz, şehit ve gazilerimizin ailelerine gereken desteği vermektedir. Bu iyileştirmeler her geçen gün artarak devam etmektedir.

Bu duygularla, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize de sağlıklı ve huzurlu ömürler diliyorum.” dedi.

Vali ve eşi Saliha Akın’ın şehit aileleriyle birebir sohbet ederek ilgilendiği iftar programı, İl Müftüsü Mehmet Yaman’ın yaptığı duanın ardından sona erdi.

Düzenlenen iftar yemeğine Vali İbrahim Akın ve eşi Saliha Akın’ın yanı sıra Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Bilgin, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hüseyin Altuntaş, protokol eşleri, daire müdürleri, şehit ve gazi dernekleri başkanları ve üyeleri, şehit yakınları ve gaziler katıldı.Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net