Bosna Hersek’de Cami yükseliyor… - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Bosna Hersek’de Cami yükseliyor…

Bosna Hersek’de Cami yükseliyor…

Written By yavuz4040 on 30 Haziran 2018 Cumartesi | 14:15:00

Bosna Hersek’e Ahi Evran-ı Veli Kırşehir Cami’nin inşaatı yükseliyor

Kırşehir Belediyesi, Kardeş Şehir olduğu Bosna-Hersek’in Olova Şehrine “Ahi Evran-ı Veli Kırşehir Cami” adını verdiği, 1520 m2 alana 400 kişi kapasiteli 790 m2 Cami’nin yapımına devam ediliyor.

Bosna Hersek’in Olova kentinde bulunan ve daha önce kent merkezinde camisi olmayan kent olarak bilinen Olova şehir merkezinde “Ahi Evran-ı Veli Kırşehir Cami’sinin temeli 3 Kasım 2017 tarihinde atıldı.

Başkan Bahçeci; Kardeş şehir olduğumuz Bosna-Hersek’in Olova Şehrine “Ahi Evran-ı Veli Kırşehir Cami” adını verdiğimiz 1520 m2 alana 400 kişi kapasiteli 790 m2 cami yapıyoruz ve şuan da inşaatı hızla devam ediyor. Bosnalı kardeşlerimizin inancı Ahi Evran Caminin minarelerinden yükselen ezanlara karışacak. Bir zamanlar yıkılan binlerce camiden ezan sesi duyulmasa da bu topraklarda ezanlar susmayacak.

Sadece inançsız insanlar, diğer insanları, medeniyet ve ülkeleri yok etmeye çalışabilir. Biz Müslümanlar, inananlar arasında fark görmeyiz ve tüm inananların kardeş olduğuna inanırız. Bugün de, o kardeşlik yüzünden Bosna Hersek’in Olova şehir merkezine Ahi Evran-ı Veli Kırşehir Cami’sinin 3 Kasım 2017 tarihinde temelini attık şimdi ise inşaatı devam ediyor. . Türk halkı, Boşnak kardeşlerini gerçekten çok seviyor. Her ne kadar uzak olsak da biz her zaman yakınız, her zaman beraberiz. İslam'ın barış ve doğrunun dini olduğunu, camilerin ise inananlar için yeryüzünde yapılan "Allah'ın evleri" olduğunu söyledi.

Başkan Bahçeci; Bosna Hersek'te sadece camilerin değil, farklı merkezlerin de inşa edilmesi gerektiğini ve bu anlamda yardımlarının devam edeceğini ifade etti.
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net