Erkan, Kırşehir göç veren değil, göç alan il olacak! - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Erkan, Kırşehir göç veren değil, göç alan il olacak!

Erkan, Kırşehir göç veren değil, göç alan il olacak!

Written By yavuz4040 on 21 Haziran 2018 Perşembe | 11:53:00

20 yıllık bürokrasi tecrübesinin ardından AK Parti’den milletvekili adayı olan Necmettin Erkan’ın en büyük özelliği bürokrat içerisinde olmasıdır.

Ayırt etmeden birleştirerek yaptığı siyaseti ile hemşerileriyle kucaklaşan Erkan;  güler yüzü, mütevazı kimliği, çalışkanlığı ile halkın arasında halktan birisi olarak Ülkedeki 24 Haziran seçimleri için almadık gönül, çalmadık kapı bırakmıyor…

Çiftçi bir ailenin evladı olan Necmettin Erkan. Cumhurbaşkanı RecepTayyip Erdoğan’ın Başbakan olduğu döneminde özel kaleminde görev alan, TOBB Başkanı RifatHisarciklioğlu’nun uzun yıllar danışmanlığını yapan, Ankara Büyükşehir Belediyesi Satın Alma Müdürlüğü ve Milli Prodüktivite Merkezi Genel Sekreterliği gibi önemli görevlerde bulunan son olarak da Esnaf ve Sanatkârlar Genel Müdürü olarak adeta Kırşehir’in Ankara’daki gönül elçisi olan Erkan, 24 Haziran’dan sonra da Kırşehir’in Ankara’daki sesi.

İş başına geldiklerinde öncelikle yapacaklarını sıralayan AK Parti Kırşehir Milletvekili Adayı Necmettin Erkan, Göç veren değil, göç alan il olacağız.Tüm ilçelerde organize hayvancılık bölgesi kuracaklarını, Ahi Evran Vakfı Kanunu çıkaracaklarını, Jeotermal seracılığını yaygınlaştıracaklarını ve Kırşehir’in termal turizm merkezi olacağını, Cacabey Bilim Merkezi kuracaklarının sözünü verdi.

Kırşehir AK Parti Milletvekili Adayı Erkan, “Kırşehir bir mekteptir. Kırşehir bir modeldir. Ben bu şehrin mayasıyla yoğruldum. Ahilik Kültürü’nün ikliminde büyüdüm. Bu kültür hep birlikte olmayı, beraber olmayı, paylaşmayı, cömertliği, öğretti. Sevmeyi, milleti için ülkesi için sevmeyi öğretti. Burada hayaller kurduk. Hayallerimizle birlikte göç ettik. Fakat, hiç unutmadık hayaller kurduğumuz şehri. Hayallerimizde şehrimin güzel insanlarını hiç ihmal etmedik. Her fırsatta onların yanında kardeşleri olarak olmaya gayret gösterdim. 20 yılı aşkın kamuda önemli görevler üstlendim. Yüzbinlerce esnafın sorumluluğunu üstlenerek ülkem için bir katma değer üretmeye çalıştım. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Esnaf ve Sanatkârlar Genel Müdürü olarak doğup büyüdüğü şehire, hemşerilerime hizmet imkânına kavuştuğum için her daim Allah’a hamdettim. Ahiliğin başkenti Kırşehir’den çıktığımız bu yolda milletvekili olarak yeniden şehrime, Ahilere hizmet imkânının şahsıma verilmiş olmasından duyduğum gurur ve mutluluk tarif edilemez. Ahilere hizmet imkanının şahsıma verilmiş olmasından duyduğum gurur ve mutluluk tarif edilemez. Destek veren ve vermeyen tüm hemşehrilerime saygı ve sevgilerimi sunarım.’’

Necmettin Erkan kimdir?

1977 yılında Kırşehir’de doğan Erkan, Lisans eğitimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde, Yüksek Lisansını ise Selçuk Üniversitesi İktisat Bölümünde tamamlayan Erkan’ın Ahilik Üzerine Yazılar, Kamu Kurumu Niteliğindeki Meslek Kuruluşları başta olmak üzere yayınlanmış pek çok eseri bulunmaktadır. Esnaf ve Sanatkârlar Meslek Kuruluşlarının Yeniden Yapılanması, Esnaf ve Sanatkârlar Özelinde Sektör Analizleri Projesi, Esnaf ve Sanatkârlar Değişim, Dönüşüm, Destek Strateji Belgesi (3D) ve Eylem Planı, Türkiye Esnaf Buluşmaları, Ahilik Ansiklopedisi gibi pek çok önemli proje ve çalışmanın içinde yer alan Erkan, aynı zamanda Kırşehirliler Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği başta olmak üzere pek çok STK’da aktif olarak görev yapmaktadır.
1998 yılında ASKİ’de başladığı iş hayatında uzun yıllar TOBB Başkan danışmanlığını yürüten Erkan, Milli Prodüktivite Merkezinde İnsan Kaynakları Bölüm Başkanı, Genel Sekreter Yardımcısı ve Genel Sekreter olarak görev yaptı. 2012 yılında Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Erkan, 2014 yılından beri Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürü olarak görev yaptı. Erkan, evli ve iki çocuk babasıdır. 


Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net