Boztepe coştu! - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Boztepe coştu!

Boztepe coştu!

Written By yavuz4040 on 23 Temmuz 2018 Pazartesi | 12:15:00

Boztepe’de Hasat Festivali Coşkusu

Kırşehir’in gözde kazalarından Boztepe İlçesi hasat festivali düzenledi. Boztepe Belediyesi tarafından düzenlenen 7. Hasat Festivali her yıl olduğu gibi bu yılda coşkulu geçti.

Boztepe’de 7.ncisi gerçekleşen Hasat Festivali açılış törenine Kırşehir Valisi İbrahim Akın’ın yanı sıra Ak Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, Kırşehir Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Bilgin, Kırşehir İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, Kırşehir Garnizon Komutanı Jandarma Albay Orhan Ekemen, Boztepe Kaymakamı Sedat Özdemir, ev sahibi Boztepe Belediye Başkanı Ramazan Aydın, Özbağ Belediye Başkanı Nazmi Ay ve il ve ilçe daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Mehteran Takımı eşliğinde yapılan yürüyüşle başlayan festivalde tören alanına gelen yoğun kalabalık, davul-zurna ekibi ve yöresel halk oyunu ekipleri tarafından karşılandı.

Boztepe Meydanı’nda yapılan şölene katılanlara yemek ikramları yapıldı.

Açılış konuşması yapan Boztepe Belediye Başkanı Ramazan Aydın, Boztepelilerin birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyulan şu günlerde dayanışma ve kaynaşmanın amaç edinildiğini vurguladı.
Göreve başladıktan bu yana Hasat Şenliği’nin 7.’sinin gerçekleştirildiğini belirten Başkan Aydın, her sene olduğu gibi bu senede büyük bir coşkuyla geçtiği için herkese teşekkürlerini belirtti.

Boztepe’de verimli topraklar sonucu tarım ve hayvancılık ilerlemektedir. Bu ilerleme Belediye olarak, kendi şahsi davranışlarımız ve teşkilat olarak gösterdiğimiz ilgiden dolayıdır, en çokta isteğimiz üzerinde 7 yıldır çalışılan sulama hattı projesi. Çifçimiz dört gözle bu projeyi bekliyor. Sulu tarıma geçtiğimizde ilçemizin daha güzel ve yaşanabilir bir ilçe olacağına inanıyorum. Bu uygulama geçen seneden itibaren 3.000 dönüm arazide sulu tarımla sulanıyor. Bu sulu tarıma geçtiğimizde çeşitli ürünler ekebiliyoruz. Sadece pancar değil buğday arpa gibi çeşitli ürünleri de Boztepemiz şu anda ekiyor. Sayın Valimizden ricamız ‘Yamula Barajı’nın’ hızlandırılması. Boztepe olarak dört gözle bu projenin tamamlanmasını bekliyoruz”.

Boztepe Belediye Başkanı Ramazan Aydın’ın ardından konuşma yapan Kırşehir Ak Parti Milletvekili Mustafa Kendirli, binlerce yıldır tarım yapılan Anadolu topraklarının büyük bir berekete sahip olduğunu belirtti.

Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, Çok değerli hanımefendiler ve beyefendiler çok kıymetli hemşehrilerim öncelikle sizi en kalbi duygularımla selamlıyorum. Toprağın işlenip hazırlanmasından ve en son hasadına kadar olan bu süreçte hasadımızı bütün Kırşehir olarak yaptık. Her sene düzenlendiği gibi bu senede gelenek haline gelen “Hasat Şenliği” 1 yıl boyunca verilen emeğin karşılığında halkın alın teri döktüğü ve emeklerinin karşılığını aldığı dönem. Sayın Boztepe Belediye Başkanımız Ramazan Aydın’ın da belirttiği “Yamula Barajı” üzerinde çalışmalarımız sürmektedir. Biz Ak Parti iktidarı olarak 16 yıldır çok güzel çok ciddi işler yaptık. En kısa sürede de  Yamula Barajı Sulama Projesi hizmete geçecektir. Bu projeyle çifçilerimizin refah seviyesi artacak bu proje sayesinde köylülerimiz üretime katkı sağlayarak tarımsal faaliyetlerde bulunacaklardır. Ürün çeşitliliği dışında çok hesaplı ufak faizler yaparak çiftçimizin çalışmasını daha da kolaylaştırmak için çok çalışmalar yaptık, emekler verdik. Tabi ürün üretimini hızlandırdı.

Boztepe tarım ve hayvancılık kentidir. İnşallah daha zengin bir ilçe haline de gelecektir. İlçemiz olarak sadece tarımda değil hayvancılıkta da ilerlemeler katediyoruz. Atadan bildikleri işleri burada işleyerek verim sağlıyorlar. Mesela et entegre tesisimizle bunun çalışmalarına biz başladık en kısa sürede eti bile kendimiz üreteceğiz inşallah. En kısa sürede istişarelerle ilçelerimiz için çalışmaları konuşacağız. Türkiye için yeni bir süreç başladı bu süreçte yapacağımız yatırımları, projeleri daha da hızlandıracağız diye umut ediyoruz.

Burada emeği geçen ve bu festivali düzenleyen herkese teşekkür ediyorum. Bir yıl boyunca verilen emeğin karşılında halkın alın teri dökerek emeklerini aldıklarını belirterek, “Allah dirliğimizi, birliğimizi bozmasın.

Aramıza nifak sokmaya çalışanlara da Allah fırsat vermesin. Tekrardan hasat Festivaline katılan herkese iyi eğlenceler diliyorum” dedi.

Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Bu toprakların bereketli olduğunu üretimde daha çok verim alınması gerektiğini ve sahip çıkılması gerektiğine vurgu yaptı.

Vali İbrahim Akın, “ İnanıyorum ki üreticimiz ve çiftçimiz  emeklerinin karşılığını en güzel şekilde alacaklar. Ülkemizde tarım sektörü, ülkemizi zenginleştirmek, refahı artırmak ve istihdamı genişletmek açılarından önemlidir. Çiftçimiz, ektiklerinin meyvesini düzenlenen bu festivalle birlikte şölen havası içerisinde alacaktır. Yamula Barajı üzerindeki çalışmalarımız devam ediyor. 

En kısa zamanda yamula barajı sulama projesi hayata geçecektir. Bu sayede tarımın bel kemiği üreticilerimiz ve çiftçilerimiz rahata kavuşacaktır” dedi.


Boztepe ilçesinde 7. si düzenlenen Hasat Festivali, yerel sanatçılar, Ankara yöresi ekipleri ve Ankaralı İbocan’ın yer almasıyla geniş halk oyunlarıyla son buldu.
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net