Halk, Depreme Karşı Bilgilendiriliyor… - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Halk, Depreme Karşı Bilgilendiriliyor…

Halk, Depreme Karşı Bilgilendiriliyor…

Written By yavuz4040 on 11 Temmuz 2018 Çarşamba | 07:06:00

Vali brahim Akın, Afet ve Acil Durumu Yönetimi Başkanlığınca (AFAD) ilimize gönderilen Deprem Simülasyon Tırını ziyaret etti.

Cacabey Meydanında sergilenen simülasyon tırında incelemelerde bulunan Vali İbrahim Akın, İl AFAD Müdürü Metin Alpaslan ve yetkililerden bilgiler aldı.

Tırda yaptığı incelemenin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali İbrahim Akın, Deprem Simülasyon Tırının vatandaşlarımızda deprem farkındalığını oluşturmak ve afet bilincini geliştirmek amacıyla getirildiğini söyledi.

Simülasyon tırında deprem öncesinde, deprem sırasında ve sonrasında alınacak tedbirlerin vatandaşlarımıza gösterildiğini belirten Vali İbrahim Akın, “Deprem sırasında ne yapacağımızı bilememekten ve soğukkanlılığımızı koruyamayıp panik yapmaktan dolayı can kayıpları yaşanıyor. Allah göstermesin, meydana gelebilecek bir depremde insanlarımızın neler yapacağı, nasıl davranması gerektiği simülasyon tırında görevli arkadaşlarımızca vatandaşlarımıza uygulamalı olarak anlatılıyor. Deprem kuşağında yer alan ülkemizde deprem anında alınacak tedbirlerin vatandaşlarımızca bilinmesi son derece önemlidir.” dedi.

Program, Vali İbrahim Akın’ın, Kırşehir Afet ve  Acil Durum Müdürü Metin Alpaslan'dan araç hakkında bilgiler alması ve simülasyonu uygulamalı olarak incelemesi ile sona erdi.


Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net