İmam Hatip Zorunlu Oldu - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » İmam Hatip Zorunlu Oldu

İmam Hatip Zorunlu Oldu

Written By yavuz4040 on 2 Temmuz 2018 Pazartesi | 11:52:00

Lise tercihinde imam hatip zorunlu oldu

Liseye Geçiş Sınavı sonuçlarının açıklanmasından sonra öğrencilerin tercih süresi başladı.

Okul tercihlerini 2-13 Temmuz günleri arasında yapacak öğrenciler, 5 tercihten birine imam hatip lisesini yazmak zorunda olduğu iddia edildi.

TEOG'un yerine getirilen Liseye Geçiş Sınavı (LGS)' de yaklaşık olarak bir milyon öğrenci güzel liselere girmek için yarıştı.

Sözcü’den Saygı Öztürk’ün haberine göre, sınav öncesi başlayan belirsizlikler sınav sonunda da sürüyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), LGS’den önce yapması gerektiği uyarıları sınav sonrası gecikmeli yayımladığı ‘LGS tercih kılavuzunda’ yaptı. Öğrencilerin 2 Temmuz ile 13 Temmuz tarihleri arasında okul tercihlerini yapması gerektiği duyuruldu.

‘Yerleştirme İşlemleri İçin Tercihlerin Alınması’ işlemleri e-Okul üzerinden ve ortaokul müdürlükleri üzerinden başlatıldı. Kılavuzda yer alan birtakım bilgiler kafaları karıştırdı.

Kılavuzda, LGS’de derecelik alan ve ilk 120 bine giren öğrencilerin de imam hatip lisesi ve meslek lisesi tercihi yapmaları zorunlu olduğu yazıldı. 5 tercih hakkı olan ancak imam hatip lisesi tercihi yapmayan öğrencinin, nitelikli okul olarak adlandırılan ve sınavla öğrenci alan okulların ekranı açılmayacağı belirtildi.


Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net