Kırşehir’de caddeler yenileniyor… - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Kırşehir’de caddeler yenileniyor…

Kırşehir’de caddeler yenileniyor…

Written By yavuz4040 on 11 Temmuz 2018 Çarşamba | 11:13:00

27 Evler modern görünüme kavuştu

Kırşehir Belediyesi, Medrese Mahallesi, 27 Evler yokuşunun trafik sorununu yol ve kavşak düzenlemesiyle çözdü. Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, trafiğin en sorunlu noktalarından birinde gerçekleştirilen çalışmayla kronikleşmiş bir sorunu daha çözdüklerini söyledi.

Kırşehir’in en yoğun kullanılan güzergâhlarından biri olan, küçük bir trafik yoğunluğunda dahi hemen kilitlenen Medrese Mahallesi 27 evler yokuşunda başlatılan düzenleme tamamlandı. 27 Evler yokuşu olarak anılan bölgenin konforlu, güvenli ve seri bir trafik akışına sahip olması amaçlandı. Coğrafi konumu itibariyle sürekli bir kaymanın yaşandığı yol altyapısı ile birlikte değiştirildi. Düzenlemenin tamamlanmasının ardından Başkan Bahçeci, Bölgedeki trafik çilesinin ve altyapı sorununun sona erdiğini vatandaşlarımızın trafik stresinden kurtulduklarını ifade etti.

“Zor ve meşakkatli bir iş yaptık” Yıllardır süregelen, kronikleşmiş bir soruna el attıklarını söyleyen Başkan Bahçeci, "Yoğun bir gayret sonunda 27 Evler yokuşunun yolunu kullanıma kazandırdık. Yaptığımız asfalt ve altyapı düzenlemesi ile trafik çok rahatlamış oldu. Katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum”

İlimizin en sorunlu noktalardan biriydi Kırşehir’in en büyük sorunlarından olan ulaşımın en sorunlu noktalarından birinde yoğun bir çalışma gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Bahçeci, “Sorunumuzu çözmüş olduk. Vatandaşlarımızı ziyaret ettiğimizde olumlu tepkiler, memnuniyet var. Çok şükür, inandık, gayret ettik, çalıştık. Proje anlamında başarıya ulaştık. Vatandaşlarımız güle güle kullansın. Evlerine daha huzurlu, stressiz gitsinler, sevdiklerine daha fazla vakit ayırsınlar” diye konuştu. "Bu sorun da tarihe gömüldü" Kırşehir’in sorunlarını teker teker çözdüklerini ifade eden Başkan Bahçeci, sözlerini şöyle sürdürdü: “Uzun yıllardır beklenen sorunu çözdük. Bu sorun da tarihe gömüldü. Kırşehir kabuğunu kıran, ve Türkiye’de kendinden söz ettiren bir il haline geldi. Ulaşımından yeşil alanına, kültür sanattan, alt yapısına kadar her yönüyle Kırşehir kat kat öteye geçti.

Bunları Kırşehirimiz de yaşayan vatandaşlarımızla birlikte gerçekleştirdik. Onlar destek oldu, bize bu emaneti teslim ettiler, güvendiler. Biz de emanetlerini yere düşürmeden, güvenine layık olmak için gece gündüz çalıştık. Çalışmaya da devam edeceğiz. Katkı veren, gayret eden herkese teşekkür ediyorum. Medrese Mahallesi 27 Evler yokuşu yolunun Kırşehirimize hayırlı olsun derken tüm gereli caddelerin de yenileceğini söyledi.
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net