Pilot Proje GETAT Uygulama Merkezinin Açılışı Yapıldı - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Pilot Proje GETAT Uygulama Merkezinin Açılışı Yapıldı

Pilot Proje GETAT Uygulama Merkezinin Açılışı Yapıldı

Written By yavuz4040 on 30 Temmuz 2018 Pazartesi | 10:15:00

Akademik çalışmaları ve projeleri ile adından sıkça söz ettiren üniversitemizde Pilot Üniversite Projeleri hayata geçmeye başladı. Sağlık turizminde Kırşehir’i kalkındıracak ve şehrimize yatırımlar gelmesini sağlayacak projelerden birisi olan Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT) Uygulama Merkezinin açılışı Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde açıldı.

Binlerce yıl önce sağlık alanında kullanılan akupunktur ve kupa tedavisi (hacamat) gibi gelenekselleşen tedavi yöntemlerinin kullanılacağı GETAT Uygulama Merkezinin açılış törenine Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, İl Sağlık Müdürü Dr. Suat Türkoğlu, Başhekim Prof. Dr. Figen Tuncay, il protokolü ve hastane yöneticileri katıldı. 

Açılışta bir konuşma yapan Başhekim Prof. Dr. Figen Tuncay, GETAT Uygulama Merkezinin kuruluşu hakkında bilgiler vererek merkezdeki tedavi yöntemlerini anlattı. Yüzyıllar öncesinden bu yana sağlık alanında kullanılan tedavi yöntemlerinden bahseden Tuncay; merkezde akupunktur, kupa tedavisi (hacamat), müzikle terapi gibi yöntemlerin kullanılacağını söyleyerek bu tedavi yöntemlerinin modern tıbbın destekleyici ve tamamlayıcısı olduğunu kaydetti. Merkezin açılışı ile birlikte hasta kabulüne başladıklarını belirten Prof. Dr. Figen Tuncay, merkezin ilimiz ve üniversitemiz için oldukça önemli olduğunu sözlerine ekledi.

Açılışta bir konuşma yapan Vali İbrahim Akın, açılan GETAT Uygulama Merkezinin ilimize hayırlı olmasını dileyerek vatandaşlara en iyi ve en kaliteli sağlık hizmetini vermeyi amaçladıklarını dile getirdi.  

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya da GETAT Uygulama Merkezinin açılışında bir konuşma yaparak merkezi akademik anlamda destekleyeceklerini belirtti. Merkezin ilimize hayırlı olması temennisinde bulunan Rektör Karakaya, sağlık alanında gerçekleştirecekleri diğer projelerle Kırşehir’i sağlık turizminde öne çıkaracaklarını kaydetti.

Açılış konuşmalarının ardından Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT) Uygulama Merkezinin açılışı gerçekleşti. Merkezin açılışının ardından Başhekim Prof. Dr. Figen Tuncay, merkezi il protokolü ve ziyaretçilere gezdirerek tanıttı. Açılışın sonunda akupunktur ve kupa tedavisi protokol üyelerine bir hasta üzerinde uygulamalı olarak anlatıldı.


Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net