Kırşehir POMEM’de Mezuniyet Töreni Düzenlendi Ama - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Kırşehir POMEM’de Mezuniyet Töreni Düzenlendi Ama

Kırşehir POMEM’de Mezuniyet Töreni Düzenlendi Ama

Written By yavuz4040 on 2 Ağustos 2018 Perşembe | 12:11:00

Resmi Törende Atatürk’ün Resmi Protokole Neden Uymadı?

Kırşehir Polis Meslek Eğitim Merkezi’nde (POMEM) eğitimlerini tamamlayan Özel Harekat Branşlı 402 polis adayı için mezuniyet töreni düzenlendi. Ancak, resimde görüldüğü gibi Atatürk resmi protokole uymadı

Törende konuşan Vali İbrahim Akın, “insanı yaşat ki devlet yaşasın” felsefesini kendisine şiar edinmiş Şeyh Edebali’nin memleketi, hoşgörünün merkezi Kırşehir’de polis adaylarının yetişmesini artı değer olarak gördüğünü söyledi.

Emniyet Teşkilatımız da değişen şartlara ve halkımızın taleplerine göre kendini yenilemekte ve kadrosunu güçlendirmektedir. Bunun da yolu siz değerli polis adaylarının insani, ahlaki ve mesleki değerleri ön planda tutan düzenli bir eğitimden geçmesidir.

Katılımcılara okul ve eğitimler hakkında bilgiler veren Kırşehir POMEM Müdürü Kasım Varol da konuşmasında, “Bozkırın çetin arazi şartlarında 6 aylık eğitimlerini başarı ile tamamlayarak mezun ettiğimiz bu yiğitler, aldıkları zorlu eğitim sayesinde alanlarında donanımlı ve nitelikli birer özel harekat polisi olmuştur. Onlar artık terörle mücadelenin her aşamasında aktif olarak yer alacaktır. Şehitlerimizin kanları ile vatan haline gelen bu kutsal toprakları korumak, ay-yıldızlı bayrağımızın gölgesinde oturan vatandaşlarımızın huzurunu temin etmek, ezanların yurdumuzun üstünde inlemesini sağlamak bizlerin namus borcudur.” şeklinde konuştu.

Kırşehir POMEM gerçekleştirilen törene Vali İbrahim Akın, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Bilgin, Polis Akademisi Güvenlik Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Bayram Ali Soner, Kırşehir Baro Başkanı Av. Mehtap Karaburçak Tuzcu, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Orhan Ekemen, Kırşehir POMEM Müdürü Kasım Varol, daire müdürleri, polis adaylarının aileleri ile polis teşkilatı mensupları katıldı.

Özel Harekat Branşlı POMEM öğrencilerinin mezuniyet töreni, polis adaylarının yemin etmeleri ve ardından tören geçişi ile sona erdi.
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net