Bahçeci, Kırşehir Bisiklet Kullanımında Örnek Olacak - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Bahçeci, Kırşehir Bisiklet Kullanımında Örnek Olacak

Bahçeci, Kırşehir Bisiklet Kullanımında Örnek Olacak

Written By yavuz4040 on 7 Eylül 2018 Cuma | 09:30:00

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Kırşehir bisiklet kullanımında Türkiye’de örnek gösterilen bir şehir haline gelecek

Başkan Bahçeci, “Bisiklet kullanımı Ülkemizde çok yaygın değil. Biz Kırşehir olarak alt yapımızı şehir merkezimizi ve uluslararası bisiklet yollarını tamamladık. Şehir merkezine 4,5 km bisiklet yolu yaptık. Toplamda 15 km bisiklet yolu yaptık. Bunlardaki yapmadaki amaç şekil olsun diye değil, Kırşehir bisiklet kullanımı düz bir şehir, bisiklet kullanımı için son derece uygun bir şehir. Şehrimizde bisikleti kullanımını sağlamak için gerçekleştirdik. Belediye Başkanlarının topluma önder olma gibi bir görevi var.

Eylül’ün ilk pazartesisinden itibaren Kırşehir Belediyesi olarak bisiklet kullanma kararı aldık.Başta Belediye Başkanı olarak ben, Belediye Başkan Yardımcılarımız, Müdürlerimiz, Zabıta arkadaşlarımız ve bayan personelimiz dahil, bütün personelimiz şehir merkezinde oturanlar bisikletle işe gidecekler ya yürüyecekler şartımız bu. Biz kullanacağız ki örnek olacağız, herkes bisiklet kullansın.

İlk başta kravat ve takım elbise ile bisiklet kullandığımı görenler yadırgadı ama eminim ki insanlarda alışacak. Hem ekonomik, hem sağlıklı, hem çevreyi kirletmiyor, hem trafik sorununu oluşturmuyor, hem hızlı ulaşımı sağlıyor her açıdan bisiklet kullanımı önemli. Benzin yakmıyor bizim yağlarımızı eritiyor. Günümüzün en önemli sorunlarından biri obezite olması bu açıdan da toplumumuza tavsiye ediyoruz.


Valiliğimiz ve diğer kamu kurumlarımızda çalışan personeller ve esnafımız, öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz şehir merkezinde bisiklet kullanım kampanyasını da destekleyerek inşallah yayınlaştıracağız. İddia ediyoruz Kırşehir Bisiklet kullanımında Türkiye’de örnek gösterilen bir şehir haline gelecek. Zeytinburnu Belediye Başkanımız bizi davet etti orada bisiklet kullanımı var. İki başkan olarak Zeytinburnu’nda bisiklet kullanacağız. Bu faaliyetlerde bisiklet kullanımına dikkate çekmek açısından son derece önemli. Basınımıza aracılığıyla da herkesi bisiklet sürmeye davet ediyorum” dedi.
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net