Başkan Bahçeci, Neşet Ertaş İçin Ne Söylesek Azdır..! - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Başkan Bahçeci, Neşet Ertaş İçin Ne Söylesek Azdır..!

Başkan Bahçeci, Neşet Ertaş İçin Ne Söylesek Azdır..!

Written By yavuz4040 on 25 Eylül 2018 Salı | 10:57:00

Büyük usta, bozkırın tezenesi Neşet Ertaş ölümünün 6. yılında anıldı


Yaşamını sürdürdüğü İzmir'de 25 Eylül 2012'de hayatını kaybeden ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı cenaze töreniyle Kırşehir'de toprağa verilen bozlak ustası, 6. ölüm yılında kabri başında anıldı.

Kabri başında yapılan anma programında konuşan Başkan Bahçeci, ‘’Büyük ustanın 6. Yıl dönümünde rahmetle, minnetle ve dua ile anıyoruz. Bu toprakların yetiştirdiği en önemli isimlerden bir tanesi Neşet Ertaş olduğunu kaydeden Başkan Bahçeci her zaman söylediğimiz gibi Anadolu insanının duygusudur, hüznüdür, sevincidir, aşkıdır. Neşet Ertaş için ne söylesek az kalır.

Başkan Bahçeci, Hayatı boyunca hiçbir zaman mütevaziliği elden bırakmamış bir insandı. Her manada hem sanatı ile kişiliği ile de örnek olan bir insandı. Bir insan düşünün ki vefatından yıllar sonra hala örnek alınabiliyor. Hala şehrine ülkesine hizmet edebiliyor. Allah’ın herkese bahşedeceği bir güzellik değildir diye düşünüyorum. Cenaze töreninde bunu gördük Türkiye’nin her tarafından binlerce insan akın etti. Bunlar gerçekten Allah’ın her kuluna nasip etmeyeceği nimetler. Gerçekten kendisi önemli bir insandı.

Başkan Bahçeci, Rahmetle, minnetle anıyoruz, ne söylesek azdır. Dualarımızı büyük ustamız için gönderiyoruz’’ dedi.
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net