Başkan Bahçeci’den Bir Müjde Daha! - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Başkan Bahçeci’den Bir Müjde Daha!

Başkan Bahçeci’den Bir Müjde Daha!

Written By yavuz4040 on 4 Eylül 2018 Salı | 10:15:00

Başkan Bahçeci’den 30 Ağustos İlkokulu Öğrencilerine Müjde

Kırşehir Belediyesi, Medrese Mahallesindeki Kurmay Albay Selahaddin Saygı parkını 30 Ağustos Zafer İlkokuluna tahsis etti.

24 derslikli eski binanın yıkılarak yerine 36 derslikli ve çok fonksiyonlu okul binasının inşaat çalışmalarında da sona gelindi.

Okul inşaat alanının derslik sayısında yapılan artıştan dolayı Öğrencilerin oyun ve toplanma alanının yetersiz kalması nedeni ile okulun yanında bulunan 1800 metre kare Kurmay Albay Selahaddin Saygı parkını okulla birleştirerek öğrencilerin oyun ve toplanma alanı olarak tahsis edildi.

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci; “Maalesef Öğrencilerin oyun ve toplanma alanı hesap edilmeden yapılan yeni 30 Ağustos Zafer İlkokulunun bahçe problemini çözmek için ilgili arkadaşlarla yerinde inceleme yaptık. Okul hizmete girmeden bir çözüm bulacağız inşallah. Belediye olarak, Kurmay Albay Selahaddin Saygı parkını 30 Ağustos İlkokuluna tahsis edeceğiz. Şubat ayında inşaatı bitimi gerçekleşecek o zamana kadar parkın okulla birleşmesini sağlayacağız. Öğrencilerimiz oyun ve toplanma alanı olarak inşallah tahsis ettiğimiz parkı kullanacak.

1800 metre alanı çocuklarımızın oyun ve toplanma alanı olarak düzenleme yapacağız. Ne yazık ki oyun ve toplanma alanı bahçesi hesap edilmeden yapılan okulumuzda öğrencilerin mağdur olamaması için belediye olarak elimizden ne geliyorsa yapacağız.

Göreve geldiğimiz günden bu yana eğitime her zaman destek veriyoruz. Gerek okulların bahçe düzenlemesi, gerekse oyun alanları yapımına her zaman destek oluyoruz, bundan sonrada olmaya devam edeceğiz” dedi.
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net