Prenses Mikasa, Kaman Arkeoloji Müzesininde - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Prenses Mikasa, Kaman Arkeoloji Müzesininde

Prenses Mikasa, Kaman Arkeoloji Müzesininde

Written By yavuz4040 on 10 Eylül 2018 Pazartesi | 11:37:00

Japonya Altes Prensesi Akiko Mikasa, Kırşehir’e gelerek Japon Anadolu Arkeoloji Enstitüsü ve Kalehöyük Arkeoloji Müzesinde incelemelerde bulundu
Programına Kalehöyük Kazı alanında yaptığı inceleme ile başlayan Altes Prenses Akiko Mikasa, ardından Japon Anadolu Arkeoloji Enstitüsünde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
Burada Vali İbrahim Akın, Kültür Bakan Yardımcısı Sayın Nadir Alparslan, Kırşehir Belediye Başkanı Vekili Emre Şahinci, Kaman Kaymakamı Murat Girgin, Kalehöyük Kazı Başkanı Sachihiro Omura, il protokolü, Japon arkeologlar ve yetkililer tarafından karşılanan Japon Prenses, beraberindeki heyet ile birlikte Japon Bahçesini ve Kalehöyük Arkeoloji Müzesini gezdi.
Japonya Altes Prensesi Akiko Mikasa’nın programı, Vali ve beraberindeki heyet ile birlikte Kalehöyük Arkeoloji Müzesini gezerek sergilenen eserler hakkında Sachihiro Omura’dan bilgiler alması ile sona erdi.
Japon Bahçesini gezen ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gösterilen Japon Altes Prensesi Akiko Mikasa, bahçede fotoğraf çekimi yaptıran gelin ve damada da mutluluklar dileyerek hatıra fotoğrafı çektirdi. 
Vali İbrahim Akın, Prenses Akiko’ya, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Kırşehir’de ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek ziyaret anısına el işlemesi vazo hediye etti.


Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net