10. Geleneksel Sünnet Şöleni Gerçekleştirildi - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » 10. Geleneksel Sünnet Şöleni Gerçekleştirildi

10. Geleneksel Sünnet Şöleni Gerçekleştirildi

Written By yavuz4040 on 15 Ekim 2018 Pazartesi | 03:40:00

Kırşehir Belediyesi'nin Düzenlediği 10. Geleneksel Sünnet Şöleni Gerçekleştirildi

232 Çocuğun olduğu sünnet şöleni programı Kur’an tilaveti ardından Kırşehir Müftüsü Mehmet Yaman’ın yaptığı dua ile başladı.

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci katılımdan memnun olduğunu belirtti.
Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci,’’ 10 yıldır geleneksel sünnet şölenlerine devam ediyoruz. Bize müracaat eden her çocuğumuzu hiç kimseyi geri çevirmeden bu sünnet programına dahil ediyoruz. Hem çocuklarımızı sünnet ettiriyoruz, hem de onlara çeşitli hediyeler veriyoruz. Unutamayacakları bir anılarla bu organizasyonu hiç aksatmadan devam ettiriyoruz. Bu sene 232 çocuğumuz programa dahil oldu, bunun 40 tanesi mülteci çocuğumuz, bizim misafirlerimiz o da ayrı bir mutluluk. Onlar bize emanetler, onlar misafirlerimizler. Bizim inancımızda ve kültürümüzde her zaman başımızın üstünde . Onların da bu sene bu programa dahil olması ayrı anlam ve önem kazanıyor. Yavrularımız, çocuklarımız hepimizin en değerli varlıkları. Bu dünyadaki en değerli varlıklarımız. Üzerlerine titrediğimiz , onlara güzel bir gelecek hazırladığımız ve çabaladığımız, her şeyimizi onlar için feda ettiğimiz dünyadaki koşturmamızı , onlara daha güvenli bir yarını hazırlamak üzere olduğumuz bir hayatımız var. Bizler şehrin belediye başkanı olarak , sizin sorumluluk yüklediğiniz idareciler olarak bu yavrularımıza güzel bir Kırşehir, güzel bir gelecek, güzel bir ülke bırakmak için mücadele ediyoruz. Bu mücadele kolay bir mücadele değil , çünkü zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Atalarımız, ecdadımız hep bu topraklara sahip olabilmek için ağır bedeller ödedi. Çok mücadeleler edilmiş. Belki ülkelerin sınırları para ile çizilmiş olabilir ama bizim ülkemizin sınırları şehitlerimizin kanı ile çizilmiş. Bizde bu bilinçle çocuklarımıza daha güzel bir gelecek hazırlamak için yoğun bir mücadele içindeyiz. Sizden dua bekliyoruz, dualarınızı bekliyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan sizin dualarınızı istiyor. Sizin dualarınıza ihtiyacımız var.

Mücadeleler hiç bitmeyecek. Sizler bizlerin arkasında olduğunuz müddetçe inşallah milletimiz ve devletimiz bu mücadeleyi her zaman kazanacak hiç endişeniz olmasın. Kimse vatanını terk etmek istemez. Eğer siz milli duygulara sahip olmazsanız bir ve bütün olmazsanız o zaman birileri gelir sizi yuvanızdan yurdunuzdan uzaklaştırır. Sizden ricam yavrularınıza vatanına ve milletine bağlı, manevi değerlerine sahip atasını bilen geçmişini, tarihini bilen ve bununla gurur duyan birer insan olarak yetiştirin. Bunlar olmadığı sürece bizim geleceğimizde tehlikeye düşer. İnancı olmayan, inancına sahip çıkamayan, tarihine sahip çıkamayan ülkesi ile bayrağı ilkesi ile gurur duymayan bir nesil bir gelecek bekleyemezsiniz. Bugün Avrupa’nın yaşadığı en büyük sorun budur. Milli duygularını kaybeden bir nesil yetiştiriyorlar. İleride bunun nasıl bir tehlike ile karşı karşıya kaldıklarını hepimiz göreceğiz.

10. Geleneksel sünnet şölenimizi gerçekleştirdik. Amacımız her zaman dediğimiz gibi çocuklarımıza güzel bir şehir ve güzel bir gelecek hazırlamak, Rabbim yavrularımızı esirgesin inşallah.’’ Dedi.


Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net