Başkan Bahçeci, Toplu Taşımada - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Başkan Bahçeci, Toplu Taşımada

Başkan Bahçeci, Toplu Taşımada

Written By yavuz4040 on 10 Ekim 2018 Çarşamba | 11:44:00

Belediye Başkanı Bahçeci Vatandaşlarla Beraber

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Vatandaşlarla birlikte toplu taşıma sistemini kullanıyor.

Belediye'den otobüs durağına kadar yaya giden Belediye Başkanı Bahçeci, vatandaşlarla birlikte Cacabey Meydanı – Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma hastanesi hattında yolculuk yaptı.

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Yolculuk yapan insanlarımızın mutluluğu ve memnuniyeti bizi de çok mutlu ediyor. Vatandaşlar, kendimizi büyük şehirde gibi hissediyoruz diyorlar.

Başkan Bahçeci, ‘’Kırşehir'de 11 hat var. Bu hatlarla birlikte şehrin her noktasına ulaşım sağlayacağız. Şehirde yaşayan herkes en fazla 500 metre yürüyerek bir otobüs durağına ulaşmış olacak. Yıllardır Kırşehir'de dolmuşlar vardı. İlk defa böyle bir sisteme geçildi. İşin doğrusu toplu taşımada Kırşehir'de sistem yoktu. Hiçbir standart olmadan gece-gündüz demeden çalışan dolmuşçularımızı daha yaşanabilir bir çalışma şartları oluşturduk.

Kırşehir'de 1 Ekim tarihi ile hayata geçen toplu taşıma sistemine 12 dolmuşçunun katılmadığını kaydeden Belediye Başkanı Bahçeci, “Üç yıl uğraştık ama sisteme 12 dolmuşçu haricinde bütün dolmuşçular katıldı. Kendi kurdukları kooperatif sistemi ile işletiyorlar. Biz onlardan onlar bizden hizmet alıyor çok güzel bir sistem oldu.

Akıllı telefon uygulamaları ile Kırşehir'de insanlar, otobüslerin hangi durakta olduğunu ne zaman geleceğini ve otobüsü seyir halinde göreceklerini belirten Başkan Bahçeci Ulaşım konforunu yüksek standartta taşıyan bir sistem oldu. Eksikler olabilir. Zaman zaman bizde karşılaşıyoruz. Eksikleri de tamamladıktan sonra sistemi daha güzel bir şekilde hayata geçirmiş olacağız.


Meşakkatli bir süreçten geçildikten sonra Kırşehir'de ulaşım mastır planının hayata geçtiğini belirten Milletvekili Mustafa Kendirli ise konuşmasında, “Şehrin altyapısı tamamlandıktan sonra otobüsler hizmete girdi. Hayatımda ilk defa otobüs yolculuğu yapıyorum çok mutlu oldum. Yoğun araç trafiğinden de şehir büyük oranda kurtulacak” ifadelerini kullandı.
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net