İŞKUR ve TSO’dan İş Dünyasına Destek Ziyareti - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » İŞKUR ve TSO’dan İş Dünyasına Destek Ziyareti

İŞKUR ve TSO’dan İş Dünyasına Destek Ziyareti

Written By yavuz4040 on 10 Ekim 2018 Çarşamba | 10:16:00

Milli İstihdam Seferberliği kapsamında işverenlere sağlanan destek ve teşvikler konusunda Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı, ÇEMAŞ Döküm Sanayi A.Ş. firmasını bilgilendirmek üzere ziyarette bulundu. Toplantıya ÇEMAŞ Döküm Sanayi A.Ş. Genel Müdürü Kaan ÖZKAN, Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Metin Ülgen KAYA, Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selahattin EKİCİOĞLU, Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Yardımcısı Ahmet Hamdi ÜNAL, Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Pınar DEMİR, Fabrika Müdürü Levent KINIK katıldı.

Toplantıda Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası tarafından ortaklaşa yürütülen “Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü” (MEGİP) ve Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından yürütülen Engelli ve Eski Hükümlülerin istihdam edilebilirliklerini artırmaya, Engellilerin istihdam edilebilirliklerini artıcı destek teknolojilerine, işe yerleştirilmelerine yönelik işverene verilen destekler, Mesleki Eğitim Kursları, İşbaşı Eğitim Programları, Milli İstihdam Seferberliği kapsamında İŞKUR üzerinden sigortalı işçi alımlarında sağlanan teşvikler konularında işveren ÇEMAŞ Döküm Sanayi A.Ş. firmasına ayrıntılı bilgilendirme sağlandı.

Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Metin Ülgen KAYA, “İşverenlerimize yönelik İŞKUR olarak birçok destek ve teşviğimiz mevcut, bugün bunları anlatmak üzere ÇEMAŞ Döküm Sanayi A.Ş. bünyesinde toplandık. Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odamızla ortaklaşa yürütttüğümüz Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü MEGİP ’de bu yürüttüğümüz faaliyetlerden en yenisi. MEGİP kapsamında katılımcılara Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından günlük 61,65 TL olmak üzere aylık 1603 TL Asgari Ücret üzerinden ödeme yapılıyor ve Genel Sağlık Sigortaları yatırılarak işverenlerimizin de büyük oranda işçi maliyetlerini düşürmeyi ve kalifiye eleman yetiştirmelerini kolaylaştırmayı hedefliyoruz.

Aynı zamanda İŞKUR olarak Engelli ve Eski Hükümlü alımları, Mesleki Eğitim Kursları, İşbaşı Eğitim Programları, Sigortalı İşçi alımlarında işverenlerimize desteklerimiz devam ediyor.” Dedi.
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net