İşte kermes budur, Üstelik öğrenci kermesi - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » İşte kermes budur, Üstelik öğrenci kermesi

İşte kermes budur, Üstelik öğrenci kermesi

Written By yavuz4040 on 12 Ekim 2018 Cuma | 02:46:00

Diğer kermesler gibi aylarca değil, üstelik meydanlarda hiç de değil

Yardımlaşma, dayanışma ve birlikteliği geliştirici çok sayıda etkinliğin düzenlendiği üniversitede öğrenciler tarafından bir kermes düzenlendi.

8 Ekim 2018 tarihinde Eğitim Fakültesi önünde açılan ve üç gün süren “Bu İyilik Herkese İyi Gelecek” isimli kermes, üniversitenin öğrenci topluluklarından Yeniler Kulübü, Medeniyet Araştırma Topluluğu, Ahi Hekimler Gelişim ve Düşünce Topluluğu, Kardeş Ülkeler Topluluğu ile İnsan Hak ve Hürriyetleri Topluluğu tarafından organize edildi. Çok sayıda öğrenci ve akademisyenin maddi ve manevi katkı sağladığı kermesi, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’da ziyaret ederek kermesi organize eden öğrenci topluluğu başkanlarını ve üyelerini tebrik etti.

Gelirinin mazlum ve yardıma muhtaç kişilere bağışlanacağı “Bu İyilik Herkese İyi Gelecek” isimli kermeste Rektör Karakaya, çok sayıda öğrencinin bu kermese katkı sağlamasına vesile olduğunu söyledi. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi olarak bu tür etkinlikleri desteklediklerini ve desteklemeye devam edeceklerini kaydeden Karakaya, yardımlaşmanın millet olarak kültürümüzde var olduğunu vurguladı. Kermes ziyaretinde öğrencilerle de sohbet eden Rektör Karakaya, öğrencilere eğitim hayatlarının yanı sıra bu paylaşma ve yardımlaşma duygusunu kendilerine düstur edinmelerini tavsiye etti. Kermes ziyaretinin ardından Rektör Karakaya, öğrenci toplulukları başkanları ve akademik danışmanları ile toplu hatıra fotoğrafı çektirdi.


Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net