MEGİP İLE İŞİNİZ HAZIR - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » MEGİP İLE İŞİNİZ HAZIR

MEGİP İLE İŞİNİZ HAZIR

Written By yavuz4040 on 4 Ekim 2018 Perşembe | 03:44:00

Milli İstihdam Seferberliği kapsamında İŞKUR Genel Müdürlüğü ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği arasında imzalanan ve işverenlerimizin nitelikli işgücü ihtiyacını karşılamak üzere mesleki eğitim kurslarımızda teorik ve pratik eğitimi bir arada vermemizi sağlayan Mesleki Eğitim Ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP)’ne göre İlimizde istihdam garantili Öz Bakıma Destek Elemanı kursu açılıyor.

Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen kurs boyunca Öz Bakıma Destek konusunda kapsamlı bir şekilde teorik ve pratik eğitim alacak kursiyerler, kursun bitiminde işveren ve eğitimin verileceği yer olan ÖZGİRİŞİM ÖZEL OKUL İNŞ. LPG TARIM. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ firması tarafından en az %50’si istihdam edilecek şekilde iş sahibi olacaklardır.

Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Metin Ülgen Kaya; “Bir kursa giderek sadece sertifika sahibi olabilirsiniz. Ancak; Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde başlatılan Milli İstihdam Seferberliği kapsamında yürütülen projemiz MEGİP ile sertifika sahibi olacağınız alanla alakalı nitelik kazanmak üzere işyerinde birebir eğitim görürsünüz. Teorik eğitim alarak bilgilerinizi geliştirirken aynı zamanda pratik eğitim alarak mesleğin uygulamasının nasıl olduğunu öğrenirsiniz. Bu sayede alanınızla alakalı yetkinlik kazanarak işgücü piyasasında tutunabilirsiniz. MEGİP projemizin bir artısı da kursumuz tamamlandıktan sonra eğitim gördüğünüz işyerinde işe girerek iş aramak zorunda kalmamanızdır.“

MEGİP projesi kapsamında açılan ve son başvuru tarihi 12.10.2018 olan Öz Bakıma Destek Elemanı kursu hakkında ayrıntılı bilgi almak üzere Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile irtibata geçebilirsiniz.
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net