Buyurun Buradan Yakın! - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Buyurun Buradan Yakın!

Buyurun Buradan Yakın!

Written By yavuz4040 on 5 Kasım 2018 Pazartesi | 10:13:00

DSİ 12. (Kayseri) Bölge Müdürlüğü 122. Şube Müdürlüğü tarafından yapımı biten; Kaman İlçesi sınırları içerisinde yer alan ve yaklaşık 510 bin metreküp gövde hacmine sahip olan Değirmenözü Göleti''nde çalışmalar bitmesine rağmen civar köylüler diken üstünde duruyor.
Kaman ilçemize bağlı İnziloğlu ve Değirmenözü köyü sınırları içerisinde yapılan göletin her an patlamaya hazır sel felaketi korkusu yaşanıyor.

Yaklaşık 3 yılda tamamlanan ve bu günkü rayiş bedeli ile 20 milyon harcama yapılan göletin her an yıkılma riski taşıyor.

Gölet Kretinde rastlanan çatlakların tehlike yarattığını söyleyen vatandaşlar her an bir sel taşkınına maruz kalmak istemediklerini söylediler.

Bilindiği üzere bu gölet yapımını üstlenen firmaların sık, sık işi bıraktığı, ve en son gölet yapımını üstlenen firmanın yaptığı çalışmaların denetlenmediği görülüyor.

Şuan görevde bulunan İnş Müh. Kontrol Şefi E.K. tarafından bu göletin denetimi yapılmış.
Ancak, göletin sağlıklı yapılamadığı ve mühendislik hatası olduğu görülmüştür. Bu göletin yapım ve denetim sorumlusu E.K. yine Kırşehir DSİ'deki yapımları devam eden projelerden birisi olan Çamalak Göleti, Pekmezci ve Boğazevci göletlerinde de aynı yetersizliklerle yüklü miktarda zarara uğrattığı belirtildi.

Bu zararlardan dolayı bir çok müteahhidin işi bıraktığı ve iflasla karşı karşıya geldikleri bilinmektedir.

Konu ile ilgili detaylı araştırma yapılıp gerekli önlemlerin alınması bekleniyor
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net