Pilot Projeler, Alanda Uygulanmaya Başlandı - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Pilot Projeler, Alanda Uygulanmaya Başlandı

Pilot Projeler, Alanda Uygulanmaya Başlandı

Written By yavuz4040 on 2 Kasım 2018 Cuma | 12:01:00

41 Üniversite arasından ‘’Jeotermal ve Tarım ‘’ alanında pilot üniversite seçilen Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi projelerini hayata geçirmeye başladı.

Üniversite Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya Başkanlığında pilot üniversite projeleri yürütücüleri ile bir toplantı gerçekleştirildi. 2 Kasım 2018 tarihinde rektörlük makamında gerçekleştirilen toplantıda proje yürütücüleri pilot üniversite projelerinde gelinen son durum hakkında Rektör Karakaya’yı bilgilendirdiler.

Jeotermal Seracılık, Kaba Yem, Ceviz, Jeotermal Kaynaklı Rehabilitasyon Merkezi(JEOKAREM), Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Merkezi (GETAT) ve Sporcu Sağlığı Araştırma, Uygulama ve Termal Rehabilitasyon Merkezi (SAUTER) projelerinde gelinen aşamaları ayrıntısıyla dinleyen Prof. Dr. Vatan Karakaya, Pilot Üniversite projelerinin ülkemiz, bölgemiz ve üniversitemiz adına önemli bir gelişme olduğunu söyledi. Pilot üniversite projeleri ile Türkiye’de yeni bir üniversite modeli oluşturulmaya başlandığını anlatan Rektör Karakaya, üniversitelerin artık bölgelerinin ve illerinin ekonomisine katkı sağlayacak projeler üreterek daha gelişmiş, modern ve ileri bir Türkiye için daha çok çalışacaklarını vurguladı.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi olarak pilot projelerimizden bazılarının alanda uygulanmaya başlandığını da anlatan Prof. Dr. Vatan Karakaya, bu projelerin Türkiye’nin projesi olduğunu belirtti. Projelerin Türkiye’ye model olacağını açıklayan Rektör Karakaya, projelerden çıkacak bilimsel çalışmaların da çok önemli olduğunu söyledi.
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net