Rektör Karakaya Fidan Dikme Etkinliğine Katıldı - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Rektör Karakaya Fidan Dikme Etkinliğine Katıldı

Rektör Karakaya Fidan Dikme Etkinliğine Katıldı

Written By yavuz4040 on 7 Kasım 2018 Çarşamba | 07:48:00

Milli Eğitim Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında imzalanan “Fidanlar, Fidanlarla Büyüyor” projesi kapsamında Kırşehir Organize Sanayi Bölgesinde düzenlenen etkinlikle fidanlar toprakla buluşturuldu.

6 Kasım 2018 tarihinde düzenlenen etkinliğe Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu yetkilileri, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve vatandaşlar katıldı.

Öğrencilerde ağaç ve orman sevgisini geliştirerek öğrencilerin çevreye karşı duyarlılığını arttırmayı hedefleyen  proje, 81 ilde uygulamaya koyuldu. Projeyle toplumda ağaç ve orman konusunda duyarlılığı arttırmak, fidan dikme etkinliğine daha fazla öğrencinin katılımını sağlamak, öğrencilerde ağaç dikme, ormanı ve çevreyi koruma duygusunu hissettirmek amaçlandı.

Yeşilin ve doğanın korunmasına ve Üniversitemiz Merkez Yerleşkesinin yeşillenmesine özen gösteren Rektör Karakaya, bu tür etkinliklerde yer almanın önemli olduğunu dile getirdi.

Doğayı ve yeşili koruma alışkanlığını öğrencilere erken yaşlarda aşılamanın gerekli olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Vatan Karakaya, Çocuklara örnek bireyler olunması için bu tür etkinliklere katılmanın önemini anlattı. Geleceğe miras olarak bıraktığımız doğayı en iyi şekilde korumanın ve yaşanabilir duruma getirmenin herkesin sorumluluğu olduğunu dile getiren Rektör Karakaya, bu konuda sosyal sorumluluk projelerinde yer almaya ve farkındalık oluşturmaya hazır olduklarını söyledi.Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net