- 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » »

Written By yavuz4040 on 22 Aralık 2018 Cumartesi | 10:40:00

ATA’nın Mucur’a Teşriflerinin 99. Yılında Mesaj Yayımladı!

Kırşehir Mucur Belediye Başkanı Ali Şahin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Kırşehir’in Mucur ilçesine gelişinin 99. yıldönümünü nedeniyle bir mesaj yayımladı

Atatürk’ün Mucur’a gelişinin 99. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Başkan Ali Şahin, Aziz Türk Milletinin, onun önderliğinde bütün dünyada emsali görülmemiş zafer ve kurtuluş mücadelesinin altına imza attığını belirtti.

Başkan Şahin yayımladığı mesajında, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün İlçemize teşriflerinin 99. yıldönümünü yad ederken aynı heyecan, sevinç ve gururu bir kez daha yaşamanın mutluluğu ve kıvancı içerisindeyiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk 21 Aralık 1919’da Mucurumuza gelmiş ve coşkulu bir kalabalık tarafından karşılanmıştır. O'nu karşılamak ve yakından görmek isteyen hemşerilerimiz O'nun ilçemize gelişi ile büyük bir mutluluk ve onur yaşamışlar, Mucurluların Ata’sını sıcak ilgi ve coşkuyla karşılaması Ata’mızı duygulandırmış ve onlara hitap ederken “Bu küçük kasabada gördüğüm hürmeti, çocuklarda gördüğüm zekayı ve gözlerindeki pırıltıyı hiçbir yerde görmedim.” ifadesi ile de aziz Mucurlulara olan hayranlığını dile getirmiştir. Bu heyecan ve gururla yıllardır Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün izinden hiçbir zaman ayrılmamışlardır. O günlerde her türlü zorluğu insan üstü bir azimle ve inançla aşarak, büyük zaferler ile vatan kıldığımız ülkemizi ve Cumhuriyetimizi, bugünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün hedef gösterdiği muasır medeniyetler üzerine çıkarmak ve "Millete efendilik yoktur, hizmet vardır" düsturuyla aziz milletimize en iyi şekilde hizmet etmek için gece, gündüz hiç durmadan, yorulmadan çalışmaya devam etmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, bir kez daha Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, kahraman silah arkadaşlarını ve bu toprakları bize vatan yapan aziz şehitlerimizi rahmetle yad ediyor, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor ve Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Mucur’a gelişinin 99. yılını en içten dileklerimle kutluyorum" ifadelerini kullandı.

“Bu Küçük Kasabada Gördüğüm Hürmeti,
Çocuklarda Gördüğüm Zekayı ve Gözlerindeki Pırıltıyı
Hiçbir Yerde Görmedim.”

Mucur / 21 Aralık 1919
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net