CHP Kulislerinde Ali Bektaş Sesleri Yükseliyor! - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » CHP Kulislerinde Ali Bektaş Sesleri Yükseliyor!

CHP Kulislerinde Ali Bektaş Sesleri Yükseliyor!

Written By yavuz4040 on 1 Aralık 2018 Cumartesi | 10:09:00

Talu Aday Gösterilmedi!!!

° 2019 Mart ayında gerçekleştirilecek yerel seçimlere kısa bir süre kala, belediye başkan adayları da belli olmaya başladı.

° Kırşehir’in en büyük ilçesi Kaman’da 2 dönemdir mevcut belediye başkanı olan MHP’li başkan Erhan Talu’nun 3. dönem için “aday adayı” olmasına rağmen partisi MHP’den aday gösterilmedi.

° Kaman’da yeniden aday adaylığı için önemli isimlerin başında gelen mevcut başkan Talu’nun MHP’den listeye girememesi Kaman’da muhalif isimleri hareketlendirdi.

° Kırşehir’de milletvekili çıkarmayı başaran CHP’nin şimdilerde kentte tüm ilçeleri mercek altına aldığı ve ilçelerde gösterilecek adaylarda işini şansa bırakmak istemeyen CHP’nin özellikle Kaman’da ciddi duruş sergileyeceği gözlemleniyor.

° CHP’de 24 Haziran seçimleri sonrasında başlayan yerel seçim hazırlıkları yoğun mesaiyle sürerken belediye başkanlığı için “kazanılacak adayla” yola çıkılması, zorunlu olmadıkça milletvekili ya da parti yöneticilerinin aday gösterilmemesi üzerinde durulurken bu durumda gözler Kaman’a çevrildi.

° MHP’de 3. dönem için “aday adayı” olmasına karşın üzeri çizilen mevcut başkan Talu’nun partisi MHP’den aday gösterilmemesi CHP’nin Kaman’da İYİ Parti ve MHP içerisindeki Talu’ya yakın muhalif çevreyi hesaba katarak bir yol izleyeceği belirtiliyor.

° Kaman’da bu süreç içerisinde ismi çok sık geçen ve CHP içerisinde önemli isimlerin başında gelen Ali Bektaş’ın nasıl bir yol izleyeceği ve resmi olarak belediye başkan adaylığı konusunda net tavır koyacağı beklenirken, CHP yönetiminin aday gösterme eğilimine karşın Bektaş'ın CHP ve İYİ Parti’nin ortak adayı olmak istediği sık sık dile getiriliyor.

° Kaman’da CHP kulislerinde hareketlilik sürerken Ali Bektaş’a yakın çevrenin ve partililerin CHP’de 2019 mücadelesinin erken başlayacağı sinyalini verirken CHP’de Ali Bektaş sesleri her geçen gün artmaya devam ediyor.

° Kaman için bahsi geçen güçlü isim Ali Bektaş’ın “Halkın belediyesini kurmak için ortak mücadele göstermeliyiz” söylemini açıkça kullanması kulisleri alevlendirirken, Bektaş’ın ilerleyen günlerde basın mensuplarıyla bir araya gelerek, adaylığını resmen açıklaması bekleniyor.
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net