Karamollaoğlu Kırşehir’de Konuştu - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Karamollaoğlu Kırşehir’de Konuştu

Karamollaoğlu Kırşehir’de Konuştu

Written By yavuz4040 on 13 Ocak 2019 Pazar | 09:16:00

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, yurt gezilerine devam ediyor.  Karamollaoğlu, partisinin il teşkilatlarının düzenlediği “Çare Var Konferansı”na katıldı. Rüşvet ve yolsuzluğun kural haline geldiğinin altını çizen Karamollaoğlu, 31 Mart’tan sonra zamların yağmur gibi geleceğini belirterek, işsizliğin ve dış borcun sürekli arttığını ifade etti
Rüşvet ve yolsuzluğun kural haline geldiğinin altını çizen Genel Başkan Karamollaoğlu, 31 Mart’tan sonra zamların yağmur gibi geleceğini belirterek, işsizliğin ve dış borcun sürekli arttığını ifade etti. Karamollaoğlu, “Buğdayın dışarıdan geliyor. Şekerin dışarıdan geliyor. Sonra biz büyük ülkeyiz. Ne büyüğü her şeyin dışarıdan geliyor. Üretime dönük yatırım yapılmadan işsizlik çözülemez. Üretimin dışında her yatırım haramdır” dedi.

İç Anadolu Bölgesi’ne çıkarmada bulanan Karamollaoğlu  Kırşehir’de önemli temaslarda bulundu. Karamollaoğlu, partisinin il teşkilatlarının Armas Hotel’de düzenlediği ‘Çare Var Konferansı’na katılarak, siyasi parti temsilcilerine, işadamlarına, STK temsilcileri ve akademisyenlere hitap etti. Karamollaoğlu’na, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcıları Mustafa Kaya ile İsmail Hakkı Akkiraz ve Saadet Partisi Konya Milletvekilli Abdulkadir Karaduman eşlik etti.
Kırşehir’de bulunan Armas Hotelde öğle yemeğinde partili ve basın mensuplarıyla buluşan Karamollaoğlu, verdiği konferansla Ülkenin içinde bulunduğu girdapa nasıl düştüğünü ve çarelerin neler olacağı konusunda bilgiler verdi.
Çin’in son zamanlarda büyük atak yaptığını söyleyen Karamollaoğlu, “Çin neye ihtiyacı varsa hepsini kendisi üretiyor. ABD ile başa baş gidiyor. Teknolojide yarışacak seviyeye ulaştılar.  Çin’in milli gelirinde büyük artış yaşandı. ABD ile arasındaki makas daraldı. Kısa sürede ABD’yi geçecek. ABD buna karşı hamleler yapıyor ama başarılı olamıyor. Çin hızlı kalkındığı için Afrika’nın her yerinde var.  Bunun nedeni ise hammadde ihtiyacını karşılamak için yapıyor. Çin’in ne kadar güçlü olduğunu göstermek için bunları söylemiyorum. Çin bunu yapıyorsa bunun aynısını bizde yaparız. Bunun için karar almak gerekiyor” diye konuştu.
Karamollaoğlu, Batıların Müslüman ülkeleri bir birine kavgalı hale getirdiğini belirterek, şöyle devam etti: “Müslüman ülkelerin birlikte hareket etmesi gerekiyor. Dünya petrol rezervinin yüzde 70’i Müslüman ülkelerinde bulunuyor. Asıl sorunda burada.  Bunlar bu bölgede kargaşa çıkarmak istiyorlar. Irak ve Suriye’nin durumu ortada. Libya Kıbrıs Zaferi’nde bize destek veren tek ülkeydi ancak şimdi paramparça vaziyette. Bölgemizde sınırlar yeniden çizilmek isteniliyor.”
Ekonomide ciddi çelişkilerin ortaya çıktığını belirten Karamollaoğlu, birçok kesimin açlık sınırının altında yaşadığının altını çizerek, “Bugün iki tane rakam var. Biri açlık sınırı bunda karnını doyuramıyorsunuz. Diğeri ise yoksulluk sınırı karnını doyurursunuz ama bütün ihtiyaçlarınızı karşılamıyorsunuz. Asgari ücrettin hala açlık sınırının altında bulunması bu beceriksizliğin göstergesidir.  Dış borç sürekli artıyor. 31 Mart’tan sonra zamlar gelmeye başlayacak. Dışarıya mahkûm olduk. Borçluysanız bağımsız bir dış politika yürütemezsiniz” şeklinde konuştu.
“Rüşvet ve yolsuzluk kural haline geldi” diyen Karamollaoğlu, israf ve savurganlığın sürekliği yaygınlaştığını kaydetti. Karamollaoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Buğdayın dışarıdan geliyor. Şekerin dışarıdan geliyor. Sonra biz büyük ülkeyiz. Ne büyüğü her şeyin dışarıdan geliyor. Üretime dönük yatırım yapılmadan işsizlik çözülmez. Hakiki manda işsizlik 6 milyon civarında. Yatırım yapacaksınız.  1 milyon kişiye iş bulmak için 500 milyarlık yatırımın yapılması gerekiyor. Eğer bugün yolsuzluk ve israf önleyin en azından 100 milyar kaynak çıkar. En azı budur. Sadece tasarruftan dolayı iş bulabilirsiniz. Üretimin dışında her yatırım haramdır.” dedi.


Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net