Kırşehir’de çamurlaşan cadde ve yollar yıkandı - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Kırşehir’de çamurlaşan cadde ve yollar yıkandı

Kırşehir’de çamurlaşan cadde ve yollar yıkandı

Written By yavuz4040 on 28 Ocak 2019 Pazartesi | 10:19:00

Kırşehir Belediyesi yağan yoğun kar nedeniyle ana caddelerde yapılan tuzlama ve kumlama çalışmasının ardından çamurlaşan cadde ve yolları yıkadı

Kırşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, daha temiz bir Kırşehir için çalışmalarını sürdürürken, şehrin muhtelif yerlerini tazyikli su kullanarak temizledi.

Geçtiğimiz günlerde son yılların en yoğun kar yağışına sahne olan şehir merkezinde, Kırşehir Belediyesi ekiplerinin araç ve yaya trafiğinin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi amacıyla gerçekleştirdiği kar temizleme çalışmaları sırasında yollarda önemli oranda tuzlama çalışması yapılmıştı. Hava sıcaklığının da artmaya başladığı ve yollarda tuzlama çalışması ile oluşan kirlilik, Kırşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin ana arterleri temizlemesi ile ortadan kaldırıldı.

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Şehrimizde kar yağışının ardından oluşan kum, çamur ve benzeri atıkları ortadan kaldırmak amacıyla ana caddelerimizi, kaldırımları yıkarken, tüm yollarımızı süpürüyoruz. Geçtiğimiz haftalarda yağan kar yağışının ardından kaldırım ve yollarda oluşan karları tamamen temizleyerek halkımızın ulaşım sorunu yaşanmasına fırsat vermedik. Amacımız daha temiz ve sağlıklı bir Kırşehir’i oluşturmak.

Yoğun kar yağışında vatandaşlarımızın ulaşım konusunda sıkıntı yaşamamaları için yapılan yoğun tuzlama ve kumlama çalışmasının ardından eriyen kar ve kumun caddelerde çamurlaşması üzerine bir temizlik çalışması gerçekleştirdik. Vatandaşlarımızın daha temiz ve daha güzel bir ortamda yaşamalarını sağlamak üzere her alanda yoğun çalışmalarımız sürüyor. Ekiplerimiz, gece geç saatinde daha temiz bir Kırşehir için çalışıyor. Her şey daha güzel bir Kırşehir için" diye konuştu.
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net