Minyonlar Kırşehir’de Çocuk Tiyatrosuyla buluştu - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Minyonlar Kırşehir’de Çocuk Tiyatrosuyla buluştu

Minyonlar Kırşehir’de Çocuk Tiyatrosuyla buluştu

Written By yavuz4040 on 18 Ocak 2019 Cuma | 09:57:00

Çocukları tiyatroyla buluşturan Kırşehir Belediyesi, sömestir tatilinde miniklerin hoşça vakit geçirmesini sağlamak amacıyla çocuk oyunlarını sahneye taşıyor

Bu doğrultuda Dünyaca ünlü sinema filmi çocukların en çok güldüğü çizgi kahramanlar Minyonlar, Kırşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşleri Müdürlüğü tarafından Kırşehir’de Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezinde çocuklarla buluştu. Çeşitli etkinliklerle sömestr tatilinde çocukların hoşça vakit geçirmesi için yoğun çalışan Kırşehir Belediyesi, salon tiyatrolarıyla çocuklara dokunmayı başardı. 2017-2018 öğretim yılının birinci döneminde yoğun ders programı geçiren öğrenciler, hem yorgunluğunu hem de ders stresini eğlenceli gösterilerle üzerinden attılar.

Kumbara Görsel Sanatların sahneye uyarladığı Minyonlar müzikal oyunu çocukları eğlendirdi, kahkaha dolu zaman geçirmesini sağladı. Çocuklardan büyük beğeni toplayan oyunda, üç maskotlu tiyatro oyunu sergilendi. Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezinde sergilenen oyun çocuklar tarafından beğeni ile izlendi.


Başkan Bahçeci Bu tür etkinliklerimiz devam edecek. Çocuklarımız öğretim yılının birinci döneminde bayağı yoğun ders programı geçiren öğrencilerimiz bir nebze olsun ders stresini böyle eğlenceli gösterilerle üzerlerinden atmış oldular. Kültür Merkezimiz bu şehre bir vizyon kattı. Bu kadar derin ve farklı zenginliği olan bir Şehirde kültür ve sanata da oldukça önem veriyoruz. Bizler de bir arada yaşayan bir toplumda yerel yönetimler olarak, Kültür Merkezimizde tiyatro oyunları, ünlü isimlerin yer aldığı söyleşiler, yarışmalar ve sergiler ile kültür ve sanatta önemli atılımlar yapıyoruz. Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezimiz açıldığı günden bu tarafa halkımızın yoğun ilgisini görüyor. Bu ilginin her geçen gün artması bizi mutlu ediyor ”dedi.

Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net