Başkan Bahçeci “Kırşehir için önemli imzalar atıldı” - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Başkan Bahçeci “Kırşehir için önemli imzalar atıldı”

Başkan Bahçeci “Kırşehir için önemli imzalar atıldı”

Written By yavuz4040 on 17 Şubat 2019 Pazar | 09:35:00

Ağalar Konağı’nda basın mensuplarıyla bir araya gelen Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, yapılan çalışmaları ve Bakan Pakdemirli’nin ziyaretini değerlendirdi.

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin Kırşehir programında kent için önemli iki konuda protokol imzalandığını dile getirdi.

Önümüzdeki yerel seçimlere 40 günlük bir sürenin kaldığını belirten Başkan Bahçeci, bu seçimlerin Kırşehir açısından son derece önemli olduğunu vurguladı.

Başkan Bahçeci, “Kırşehir için iki tane çok önemli imza atıldı. Bir tanesi Aşıkpaşa Tabiat Parkı’nın belediyemize devriydi. Kırşehir’de uzun zamandır beklenen bir konuydu. İkincisi de Alım Garantili Sözleşmeli Tarımsal Üretim Protokolü imzalandı. Bu protokole Kırşehir Belediyesi de taraf oldu. Tarım Kredi Kooperatifleri Merkezi Birliği, bakanımız ve belediye olarak bunu protokol altına aldık. Bu yaklaşık 20 bin dekar araziyi kapsayacak ilk etapta. Kırşehir mücavir alanı içindeki tarım arazilerinde uygulanacak. Dört ürünle başlayacağız. Yeşil mercimek, kırmızı mercimek, nohut ve sulu alanlarda domates. Belediye olarak bu organizasyonun içinde olacağız. Türkiye’de pilot olarak ilk defa Kırşehir’de başlatıldı.Hasat yaptığında ürünün o günkü borsa değerinden peşin olarak tarım kredi bu ürünü alacak. Tarım Kredi’nin, Birlik A.Ş. diye bir şirketi var. Alımları bu kurum yapacak. Toprak Mahsulleri Ofisi’nin altındaki dükkan da satış yeri olacak. Anlaşmaya varıldı, talimatları verildi. Fabrika satış yeri gibi olacak.” Dedi.Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net