Rektör Karakaya Akademi Ödülleri Konferansına Katıldı - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Rektör Karakaya Akademi Ödülleri Konferansına Katıldı

Rektör Karakaya Akademi Ödülleri Konferansına Katıldı

Written By yavuz4040 on 13 Şubat 2019 Çarşamba | 09:34:00

Rektör Karakaya İlim Yayma Vakfının Akademi Ödülleri Ortak Akıl Konferansına Katıldı

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, İlim Yayma Vakfının düzenlediği İlim Yayma Vakfı Akademi Ödülleri Ortak Akıl Konferansına katıldı. 9 -10 Şubat 2019 tarihinde İstanbul’da gerçekleşen konferansta; İlim Yayma Vakfı Akademi Ödülleri için misyon ve vizyon oluşturabilmek, ödül sürecini detaylarıyla belirlemek ve gerçekleşecek törenin sürdürülebilirliğini sağlamak gibi konular tartışıldı. Ortak Akıl Konferansına Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Başkanı Ahmet Cevat Acar, alanında seçkin akademisyenler, ilgili paydaşlar, sivil toplum kuruluşları ile kamu kurum ve kuruluşlarından yetkililer bir araya geldi.

Programın açılış konuşmalarını İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Bilal Erdoğan ve Mütevelli Heyeti Üyesi Adnan Çelik yaptı.

Programa katılan Üniversite Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, akademik çalışmalarda bulunan akademisyenlerin bu tür etkinliklerle ödüllendirilmesinin bilim dünyası için önemli bir gelişme olduğunu söyleyerek ödüllendirmenin akademisyenlerin bilim dünyasına katkı sağlamasını teşvik etme açısından da güzel bir çalışma olduğunu ifade etti. Ülkenin gelişmişlik seviyesini yükseltmenin yolunun bilim, sanat, kültür ve teknolojinin birlikteliği ile gerçekleşeceğini anlatan Rektör Karakaya, “Ülkemizdeki sivil toplum kuruluşlarının akademik çalışmalara verdiği destek ülkemizin gelişmişliğine katkı sağlayacaktır.” dedi.

Çeşitli fikirleri ortaya atıldığı ve iki gün süren konferansın sonunda Ödül Kategorilerinin Belirlenmesi ve Akademi Ödülleri Değerlendirme Sürecinin Belirlenmesi hakkında değerlendirmeler yapıldı.
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net