- 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » »

Written By yavuz4040 on 25 Şubat 2019 Pazartesi | 12:40:00

Türk Kızılayı Kırşehir Şube Başkanı Adnan Naci Uygur, genel merkezde yaşanan haksız ve yersiz uygulamalara karşı görevinden istifa ettiğini belirtti

Türk Kızılayı Kırşehir Şube Başkanı Adnan Naci Uygur, genel merkezde yaşanan haksız ve yersiz uygulamalara karşı görevinden istifa ettiğini duyurdu. 

Adnan Naci Uygur, " Değerli hemşehrilerim,  Türk Kızılayı Kırşehir Şube Başkanlığı görevimden yönetim kurulu üyeleri ile birlikte 2. dönemimizi tamamlamış bulunmaktayım. 8 yıldır tüm imkansızlıklara rağmen hatta çoğu zaman kendi maddi manevi imkanlarımızı kullanarak Kırşehir halkına Türk Kızılay’ı çatısı altında hizmet etmenin gururunu ve hazzını yaşamaktayız.

Bu süre zarfında Sayın Valimiz, Sayın Belediye Başkanımız, Sayın Milletvekillerimiz, siyasi partilerin temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çalışma onuruna kavuştuk. Değerli bağışçılarımızın katkıları ile birçok ihtiyaç sahibine ulaştık. Genel Merkezimizin ve en önemlisi hemşerilerimizin taktirine mazhar olduk. Tüm bu hizmetleri yaparken herkese eşit davranmaya, gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya, bağışçılarımızın emanetini ve Türk Kızılayı'nın kaynaklarını özenle korumaya gayret ettik. Bu hizmetleri yönetim kurulu üyelerimizle, çalışkan, fedakar çalışanlarımız ve Türk Kızılay’ı gönüllülerimizle başardık.

Kırşehir'de çok sayıda Kızılaycı yetiştirdik. Bu Kızılaycılar genel kurulda yeni yöneticilerini seçecek ve insanlığa hizmet edecekti. Ancak genel merkezimizin şubelerin genel kurullarına müdahil olarak tüzüğümüzün istisnai durumlar için söz konusu olan maddesini kullanarak üye sayımız 56 iken 31 Aralık 2018 tarihinde bir gecede 75 kişiye çıkarıp adil olmayan bir şekilde üye yüklemesi yapmıştır ve bu bilgi kongreye 1 gün kala genel merkezden şubemize gönderilen hazirun listesi ile bildirilmiştir. Hakkımı helal etmedim, etmiyorum ve etmeyeceğim. Kendi şubesinin ve üyelerinin tasarrufuna güvenmeyen bir genel merkezin davranışı saygın değildir ve kabul edilemez. Her türlü üyelik yolu açıkken ve Türk Kızılayı Kırşehir Şubesine hiçbir müracaat olmadan doğrudan Türk Kızılay’ı genel merkezinin yaptığı bu üyeleri sendika aracılığı ile yapması ahlaki değildir. Sevil Toplum Örgütü üzerinden üye olan şahısların da davranışları samimi ve ahlaki değildir. Bunun yanı sıra bu yolu tercih eden insanların iyi niyetleri sorguya muhtaçtır. Bu şekilde Kızılay üyesi ve yöneticisi olmayı makul gören bir anlayışa kim ne için ve nasıl güven duyar. Bu onur kırıcı davranışı şube üyelerim ve Türk Kızılay'ına gönül veren Kırşehirliler olarak meşru hak olarak görmüyoruz. Genel Merkez yönetiminin bu tutumu nedeniyle gönüllülük esasına dayalı yürütmüş olduğum şube başkanlığı ve yönetim kurulu görevlerimizden üyelerimizle birlikte istifa ediyoruz ve bu haksızlığı, adaletsizliği Kırşehirli hemşerilerimizle paylaşıyoruz. Görev yaptığım bu süre zarfında birçok mazlumu, mağduru ve ihtiyaç sahiplerini görmeye, gözetmeye çalıştık. Bu süreçte çabalarımızın sonucu olarak değerli bağışçılarımızdan Türk Kızılay'ına 2 adet daire kazandırdık. Yapmış olduğumuz Kırşehir-Çiçekdağı doğalgaz boru hattı TANAP projesi ile de 1 adet acil müdahale ekipmanları ile birlikte FORD marka 4x4 araç kazandırdık. Yine Güneykent TOKİ girişinde hazineye ait olan 8.080 metrekare bir arsayı kazandırdık. Bir de Ahi Evran Üniversitesi Petlas kampüsünde bir adet depo alanını bedelsiz olarak Türk Kızılayı'nın hizmetine sunmanın mutluluğunu ve gururunu yaşamaktayım. Türk Kızılayı’na hakkımı helal ederken; bu operasyonu yapan başta Genel Başkan ve komisyonuna ayrıca ilimizde bu işe alet olan malum sendika üyelerine ve temsilcilerini kınıyor, hakkımı helal etmiyorum. Malum sendikanın eğitim işlerini bırakıp üyeleri ve eşleri ile birlikte Türk Kızılayı'nı hedef seçerek yıpratma çabalarını kınıyoruz. Türk Kızılayı Genel  Başkanı ve ekibi, bu tutumları ile 150 yıllık şanlı tarihi olan Türk Kızılayı ile emek verenleri rencide ederek kurumu zedelemiştir. 

Tüm bu haksızlığı ve yapanları Allah'a havale ediyoruz "   


Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net