- 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » »

Written By yavuz4040 on 11 Mart 2019 Pazartesi | 11:50:00

 
Bahçeci mi, Ekicioğlu mu?

Kırşehir’de Ak Parti mevcut başkan Yaşar Bahçeci ile yoluna devam ederken, CHP Selahattin Ekicioğlu, MHP ise Onur Köksal’la yoluna devam ediyor…

Avrupalı Türk’ün Sesi Yönetim Kurulu Başkanı Murat Demirci’nin memleketi Kırşehir’deki yerel seçim analizi ve araştırmasını 40 HABER’e yorumladı.

Son üç seçimde başarılı kamuoyu araştırmaları ile dikkat çeken Avrupalı Türk’ün Sesi Yönetim Kurulu Başkanı Murat Demirci, 31 Mart seçimlerine adeta projeksiyon tuttu.

İşte Demirci’nin 2019 yerel seçimlerinde partilerin ve belediye başkan adaylarının analizleri...
Kırşehir’de Bahçeci mi, Ekicioğlu mu?

AK Parti'nin Kırşehir’de favori olduğu kaçınılmaz görünüyor...

Yapılacak bir hatada ibre her an için dönebilir. Her adayın elbette kağıt üzerinde şansı var... CHP’de heyecan dorukta... Kırşehir’de milletvekili çıkarmayı başaran CHP’nin yerelde bu başarıyı sergileyeceği pek kolay görünmüyor.

Yaptığımız bu analizler Ak Parti ve CHP’nin 2014 seçimlerinde oy oranını koruduğunu gösteriyor... MHP'den gelecek küçük bir destek ile AK Parti seçimi rahatlıkla kazanabilir...

İç Anadolu’da Kırşehir çok bilinmeyenli bir denklem. Yozgat kadar rahat olmasa da Kırşehir’de favori  AK Parti. Ancak Yozgat kadar açık ara değil bir adım önde diyebiliriz.

Kırşehir’de MHP tabanının motivasyonu çok önemli... CHP adayı Ekicioğlu şimdilerde  MHP’li seçmeni ikna etme peşinde... Aşiretçilik ne derece etkili olacak bunu hep birlikte göreceğiz.

AK Parti’nin adayı mevcut başkan Bahçeci her zamankinden daha çok güçlü ve kararlı... Son iki dönemin tecrübesi var... Kolay yıkılacak görünmüyor... Genç başkan Bahçeci’nin AK Parti’den 3. defa aday gösterilmeyeceği konusunda (!) kehanette bulunan partili partisiz bir grup şimdilerde avuçlarını yalıyor...

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın en güvendiği isimler arasında yerini koruyan başkan Bahçeci’nin yeni dönem için projeleri çok önemli... Şimdiye kadar verdiği her sözü gerçekleştirdi.

Benim partim nasıl olsa kazanır diyerek oturduğu yerden seçim çalışması yürütmek pek akıl alıcı görünmüyor... Başkan adayları, aday olduğu merkeze neler yapacağını anlatmalı. Kazandığı zaman da kartvizitine yazdığı cep telefonu ile devam etmeli.

Halkın içinde olan halka dokunan bu işi bitirir. Küçük yerlerde bunlar çok belirleyici oluyor... Adaylar mutlaka kamuoyu araştırması yapmalı. Vatandaştan kopmamak için mutlaka veri toplamalı...

Kazanan Kırşehir olsun! 
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net