- 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » »

Written By yavuz4040 on 17 Mart 2019 Pazar | 11:49:00

Mucur’da Flaş Gelişme!

AK Parti’den MHP Adayını Destekleme Kararı!

CUMHURBAŞKANI’NA HAKARET ETTİ!!!

AK Parti, 31 Mart seçimlerinde isimleri, yolsuzluk veya hırsızlığa karışanları aday yapmayacağı konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, aday tespiti sırasında aday adaylarının geçmişlerinin iyi araştırılmasını istemişti.

AK Parti'de belediye başkan adaylarının tespitine yönelik çalışmaların ince detaylarına kadar araştırıldığı ve Merkez Yürütme Kurulu'nun ilk toplantısında aday adayları ile ilgili sonuçlar değerlendirilmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "Belediye başkan adaylarımızın üzerinde hiçbir leke olmamalı. Yolsuzluk ve hırsızlığa karışmış isimler bizim partiden içeri giremez" dediği öğrenildi.

AK Parti genel merkezine bazı aday adayları ile ilgili çok sayıda ihbar ve şikayetin geldiği, bunların tek tek araştırıldığı her ne kadar belirtilmiş olsa da; Kırşehir Mucur’da ismi bir çok kez şaibelere bulaşan ve hakkında yolsuzluk iddialarıyla dava açılan Yılmaz’ın Mucur’dan aday gösterilmesi büyük bir infiale neden olurken, AK Parti Kırşehir teşkilatının Yılmaz’la yoluna devam etme kararı alması da kafalarda bir çok soru işaretini beraberinde getirdi.

Gelen ihbar ve şikayetlerin asılsız olabilme ihtimali gözönüne alınarak belgeli ihbar ve şikayetlerin incelendiğine dair Ak Parti Yerel Yönetimler Birimi görevlilerinin kamera kayıtlarında  “Cumhurbaşkanı’na hakaret” eden ismin aday gösterilmesine onay vermeleri de Ak Parti içerisinde adeta deprem etkisi yaratmaya devam ediyor.

ŞAİBELERE GEÇİT VERİLMEYECEK!!!

Hakkında yolsuzluk iddiası bulunan ya da daha önce görev yaptığı partilerde isimleri şaibeli işlere bulaşanların teşkilat tarafından genel merkeze bildirildiği de öğrenilirken; Kırşehir Mucur’da 1999 yılında BBP'den, 2004 yılında AK Parti’den ve 2014 yılında SAADET Partisi’nden aday olan Atılgan Yılmaz’ın bu seçimde AK Parti’den aday gösterilmesi de Mucur’da tepkilere yol açıyor.

2014 yılında SAADET Partisi’nden aday olmasıyla birlikte AK Parti’nin Mucur’da seçimi kazanmasının önüne geçen Yılmaz’ın bu seçimde Ak Parti’den aday yapılması da büyük tepkilere neden olurken; haklarında yolsuzluk iddiası bulunan isimlerin, "Seçimleri AK Parti kazanacak" diye iktidar partisinden aday olmak istemeleri, partide huzursuzluğa neden olmaya devam ediyor.

Parti teşkilatı ile aday adaylarının, şaibeli isimlere geçit verilmemesi yönünde AK Parti Genel Merkezine baskı yaptıkları da ifade edilirken; Ak Parti’nin Ankara Milletvekili Hacı Turan’ın Mucur’dan Atılgan Yılmaz’la seçime girilmesi rolünün büyük olduğu ve “Cumhurbaşkanı’na Hakaret” dosyasıyla birlikte Yılmaz hakkında açılan yolsuzluk dosyalarının örtbas edildiği konusunda görüş bildiren partililer; “Tüm bu yaşanalar yetmezmiş gibi bir de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret eden bu şahıs nasıl olur da göz göre göre AK Parti’den aday yapılır! Teşkilat susturuldu! Atılgan Yılmaz Ak Parti’nin değil, Hacı Turan’ın adayıdır!!! Madem MHP ile Cumhur İttifakı adı altında birlik içerisindeyiz o halde safımız bellidir.” şeklinde sitemlerini de dile getirmeyi ihmal etmediler.

ABDURRAHMAN DİLİPAK’TAN OLAY YAZI!!!

Dilipak, AK Parti'yi ilçe belediye başkanı adayları konusunda uyarıp, “Şaibeli adamları aday yaparsanız, aday listelerinin kesinleşmesinden sonra bunların kirli çamaşırlarını ortaya çıkaracaklar” dedi.

AK Parti'ye yakınlığı ile bilinen Yeni Akit Yazarı Abdurahman Dilipak, AK Parti'nin açıkladığı 81 ilin belediye başkanları ile ilgili dikkat çeken bir yazı alarak AK Parti'yi uyardı. Dilipak, "Yanlış adamlara kim kefil oluyor, bu işe aracılık ediyorsa onları da not edelim yoksa bu seçimde başarı zor" dedi.

Dilipak'ın "Velevkane 180..." başlığıyla yayımlanan yazısının ilgili bölümü şöyle:

"Neredeyse il adaylarının çoğu belli oldu. İlçeler var. Belediye Meclisleri var. Belli bir özen yok değil, güzel, doğru isimler de var, ama yanlış isimler de var. Vakit çok geç olmadan lütfen listeleri tekrar gözden geçirelim..

Yanlış adamlara kim kefil oluyor, bu işe aracılık ediyorsa onları da not edelim. İlçe ve belediye meclisleri için de aynı şekilde hassasiyet gösterelim inşallah.

Yoksa bu seçimde başarı zor!" şeklinde partisini uyarmıştı.

İSMAİL SAYMAZ’DAN AK PARTİ VE ADAYINA GÖNDERME!!!

Hürriyet Gazetesi yazarı İsmail Saymaz Ak Parti Mucur Belediye Başkan Adayı Atılgan Yılmaz ile ilgili paylaşımda bulundu.

Hürriyet yazarı İsmail Saymaz’ın attığı twitte,

“Atılgan Yılmaz

1999: BBP’den Kırşehir Mucur Belediye Başkanı oldu

2004: AKP’ye geçip seçildi

2009: Seçimi kaybetti

2014: AKP’den aday adayı oldu. Aday gösterilmeyince Saadet’e geçti. Konuşmasında 

AKP’nin Mucur adayı için “Yalanda Erdoğan’ı geçti” dedi.

2019: Şimdi AKP’den aday"

İsmail Saymaz’ın twitter hesabından yayımladığı bu yazısı çok sayıda paylaşım gösterirken binlerce yorumu da beraberinde getirdi.
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net