Kırşehir Ahi Evran Üniversitesine Yeni Bölümler - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Kırşehir Ahi Evran Üniversitesine Yeni Bölümler

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesine Yeni Bölümler

Written By yavuz4040 on 27 Nisan 2019 Cumartesi | 10:15:00

Günden güne gelişerek büyüyen ve akademik gelişmeye önem verilen Kırşehir Ahi Evran Üniversitesine yeni bölümler açılıyor

Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Programı Hayırlı Olsun

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin en köklü fakültelerinden biri olan ve eğitimde gösterdiği kalite ile adından sıkça söz ettiren Eğitim Fakültemizde yenilikler bitmiyor. Rektör Karakaya’nın çabaları sonucunda Eğitim Fakültemize Yabancı Diller Eğitimi Bölümü açılarak bu bölüm bünyesinde de İngilizce Öğretmenliği Programı üniversitemize kazandırıldı. Ülkenin ihtiyacı arasında yer alan ve öğrencilerin yoğun bir şekilde tercih ettiği bir bölüm olan Yabancı Diller Eğitimi Bölümünün üniversitemizde açılması ile Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi gelişerek büyüme yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Kaman Uygulamalı Bilimler Yüksekokulumuza Açılan Yeni Bölüm ve Programlar Hayırlı Olsun
Eğitim Fakültemize açılan yeni bölüm ve programlar dışında Uygulamalı Bilimler Yüksekokulumuz bünyesine de açıldı. Üniversite Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’nın üniversitemizin gelişimi için harcadığı emekler sırasıyla karşılığını buluyor. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesine yeni bölüm ve programlar açılması için mesai harcayan Rektör Karakaya, Kaman Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunda Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bölümüne “Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Programı” ve Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü bünyesine de “Gastronomi ve Mutfak Sanatları Programı”’nın açılmasını sağladı.

Meslek Yüksekokullarımıza Açılan Yeni Bölüm ve Programlar Hayırlı Olsun

Üniversitede açılan bölümler sadece Eğitim Fakültesi ve Kaman Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ile sınırlı kalmadı. Öğrencilerin mezun olduktan sonra iş bulma sıkıntısı çekmemeleri için üniversitemizde istihdamı güçlü bölümler açıldı. Bu kapsamda açılan bölümler arasında; Mucur Meslek Yüksekokulunda Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölümü bünyesinde “Acil Durum ve Afet Yönetim Programı, Özel Güvenlik ve Koruma Programı ile Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı”, Görsel, İşitsel Teknikler ve Medya Yapımcılığı Bölümü bünyesinde “Görsel İletişim Programı” ve Bilgisayar Teknolojileri Bölümü bünyesinde ise “Web Tasarım ve Kodlama Programı” yer alıyor.

Kaman Meslek Yüksekokulunda ise Bilgisayar Teknolojileri Bölümü altında “Bilgi Güvenliği Teknolojisi Programı”, İnşaat Bölümü altında “Geoteknik Programı”, Gıda İşleme Bölümü altında “Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi Programı” ve Elektrik ve Enerji Bölümü altında ise “Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı Programı” üniversiteye kazandırıldı.

Yeni bölümlerin açılması ilgili bir açıklama yapan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin günden güne büyüdüğünü belirterek yeni bölümlerin açılmasının üniversitemizin gelişimi ve bölgesinde tercih edilebilirliği için önemli olduğunu kaydetti. Ülkenin gelişmişliğini göz önünde tutarak kaliteli eğitimi ile öğrenci yetiştirmeyi hedef edindiklerini anlatan Rektör Karakaya, insan odaklı ve yeniliklere açık bir üniversite olma yolunda emin adımlarla ilerlediklerini söyledi. Açılan yeni bölümlerin Kırşehir Ahi Evran Üniversitesine hayırlı olmasını dileyen Prof. Dr. Vatan Karakaya, ilerleyen günlerde yeni bölümleri de üniversitemize kazandıracaklarını sözlerine ekledi.
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net