Çalışır, Kültür ve Turizm Müdürü olarak atandı - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Çalışır, Kültür ve Turizm Müdürü olarak atandı

Çalışır, Kültür ve Turizm Müdürü olarak atandı

Written By yavuz4040 on 15 Mayıs 2019 Çarşamba | 09:49:00

Kırşehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne Halil Çalışır atandı

15 Mayıs 2019 tarihli ve 30775 sayılı resmi gazetede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayınlanan atama kararnamesiyle Kırşehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne Kırşehir Belediyesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürü Halil Çalışır atandı.

Halil Çalışır kimdir?

Halil Çalışır, 964 yılında Kırşehir’de doğdu. Yüksek öğrenimini Atatürk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Almanca bölümünden 1987 yılında mezun olarak tamamladı.1 yıl Ordu Aybastı Lisesinde vekil öğretmen olarak çalıştı. Memuriyet hayatına1989 yılında  Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunda başladı.1991 yılında  Kültür ve Turizm Bakanlığı Kırşehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne naklen  geçiş yaparak Folklor Araştırmacısı, Kültür Merkezi Müdürlüğü, Müze Müdürlüğü ve  Şube Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

2009 yılında Kırşehir Belediyesine naklen geçiş yaptı. Burada, Başkan Yardımcılığı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve son olarak ta Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü iken Cumhurbaşkanlığının 2019/115 sayılı kararnamesi ile Kırşehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne  İl Müdürü olarak atandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığında çalıştığı süre içerisinde yurtiçinde düzenlenen sempozyumlarda Kırşehir Halk Kültürü ile ilgili çok sayıda bildiri sundu. ”Dünden Bugüne Dedeli Köyü” ve “Neşet Ertaş’a Şiirler” adlı kitabın derlemesini yaptı.Kırşehir Belediyesinde görev yaptığı süre içerisinde de 19 yayınla Kırşehir’in tarihi ve kültürel değerlerinin kitaplaşmasında öncülük yaptı.
Yerel Yönetimler, Eğicilerin Eğitimi, Kamu Kurumlarında Etkili İletişim, Motivasyon ve Protokol Kuralları ve Lobicilik alanlarında çok sayıda kursa katıldı. Ahi Evran Kültürünü Tanıtma Kültür ve Turizm Derneği, Türk Ocağı, Tarihi Çarşılar Federasyonu üyesi olan Halil Çalışır evli iki çocuk babası.Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net