Başkan Ekicioğlu, Tüm vaatlerimizi gerçekleştireceğiz - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Başkan Ekicioğlu, Tüm vaatlerimizi gerçekleştireceğiz

Başkan Ekicioğlu, Tüm vaatlerimizi gerçekleştireceğiz

Written By yavuz4040 on 3 Ağustos 2019 Cumartesi | 12:04:00

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, yaptığı çalışmaları değerlendirdi
Kırşehir Belediye Başkanı Ekicioğlu, “Gergin olan Kırşehir, rahatlatıldı. Ben yapılan işe bakıyorum. Liyakatli bir yönetim anlayışı ile Kırşehir’i hep birlikte yöneteceğiz.
Kendi içinde yetişmiş insan kalitesi ile kurumsal bir altyapının da oluşmasına katkı sunacağız. Kendi imkânlarımızı kullanarak şehre ve insanımıza faydalı olacağız.
105 günlük bir süreçte 21 bin 500 lira açık veren Belediyeyi Bir milyon 500 lira artı veren bir belediye haline getirdik diyen Ekicioğlu; Bu borcu ve mali disiplini sağladıktan sonra belediye nasıl iş yapacak nasıl işleyecek diyen düşünceyi kırdık. Bu bakış açısını tersine çevirdik. Ciddi bir tasarruf. Türkiye genelinde herkesin dikkatle izlediği nasıl yapıyor diye siyasilerin sorduğu bir tasarrufu yapıyoruz. Özellikle iktidar partisinden de bu sorular geldi ve meslek sırrı olduğunu söyledim. Yatırımla falan alakası yok, arsa falan da satmadık. Belediye Başkan yardımcımız Osman bey hafta sonu kendi arabasına biniyor. Başar Hocam arabasını kendi sürüyor. Önce işimize odaklanıyoruz. Lükse ve makama odaklı çalışmıyoruz biz. Biz işimizi yapıp sonrada kendi imkanlarımızla parklar yapıyoruz. Müteahhitte vermiyoruz. Geçici de olsa şehrin boş alanlarını ve boş arsaları geçici de olsa toplumun kullanabileceği alana çeviriyoruz. Boş duran alanları anında kısa vadede çözüme kavuşturuyoruz. Hiç birini de müteahhitte vermiyoruz kendi imkanlarımızla yapıyoruz.
Başkan Ekicioğlu, Şehir içi ulaşım durağının olduğu yer için İller Bankasından beş Milyon 500 bin liralık kredi kullanılmış. iller bankası projenin tamamlanması için kredi vermesi gerekirken, iller bankasına gittiğimiz de sizin durumunuz iyi göstermiyor, kredi limitiniz dolu veremeyiz denildi. İller bankası genel kuruluna gittiğimizde genel müdür ve yardımcıları ile görüştük teşekkür ettik. Müteahhitle sözleşmenin fesih edilmesi için mahkemeye gidildi.  Şimdi kendi imkanlarımız ile yaptırıyoruz.  Dolmuşların gecikmesi ondan. Mali disiplini sağlayınca iller bankası önünde para beklemektense, kendi imkanlarımızla yapmaya başladık. Şuanda 65 yaş ve üstü, şehit ve gazi ailelerine ücretsiz olmak üzere ulaşım hizmeti zarar etmeyen bir işletme haline geldi. Giderleri sabitledik.
Kooperatifçilik üzerine ciddi adımlar atacağız diyen Ekicioğlu, 2000 yılına kadar kendi kendine yeten bir ülke 2000 yılından sonra Tarımsal ürünleri ithal eden bir ülke haline gelen ülkeyi biz tekrar kendi kendine yeten bir ülke haline getirmek istiyoruz. Özellikle son günlerde devlet eliyle kooperatif kurma çabaları var.
Göreve geldiğimizde sağ olsun eski yönetim 2. Lige çıkan bir takım teslim etti. Bizde takımı hiçbir zaman yalnız bırakmadık. Takım şuanda 2. Ligin en iyi takımlarından biri. Kamu oyunda başkan değişimleri ile gündem de olan bir futbol takımımız var. Aslında değişimler yönetimler arası oldu. Yönetenler, başarıyı şehir adına isteyen kişiler. Herhangi bir problem söz konusu değil, Kırşehir Belediyespor takımını şehrin de vereceği destekle birlikte
Biz hiçbir zaman siyaset gözetmiyoruz. Başka kurumlardan yetişmiş insan 2 dakika da transfer ederiz ama biz belediyenin içinde kendi imkanlarımızla bir şeyler olsun istedik. İnsan kaynağında sıkıntı var.
Kırşehir Belediyesini devraldıktan sonra tasarruf tedbirlerinin ciddi oranda borçları ödemeye katkı sunduğunu belirten Başkan Ekicioğlu, Yüzde 40 oranında tasarruf sağlandı. Sağlanan tasarrufla birlikte gelirlerde artmaya başladı. Elimizde sihirli değnek yok. Hiç bir şeye muhtaç değiliz, çok çalışacağız. Hiçbir şeyin arkasına sığınıp çalışmamazlık yapmadık. Şehri katılımcı bir anlayışla yöneteceğiz. Sabırlı olmak gerekir, bizler inançlı bir şekilde yola çıktık pes de etmeyeceğiz. Kırşehirliler destek sunacak bizlerde onlara hizmet edeceğiz.’’


Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net