Özbağ'da Çirleme Festivali Gerçekleştirildi - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » Özbağ'da Çirleme Festivali Gerçekleştirildi

Özbağ'da Çirleme Festivali Gerçekleştirildi

Written By yavuz4040 on 5 Ağustos 2019 Pazartesi | 10:56:00

Kırşehir’in Özbağ Belediyesi tarfından ilki düzenlenen Özbağ Halı, Kültür-Sanat ve Çirleme Festivali gerçekleştirildi

Özbağ’da Büyük Camii’de Mevlid-i Şerif okutulması ile başlayan ve ardından vatandaşlara çirleme ikram edilmesi ile devam eden programa Vali İbrahim Akın’ın yanı sıra Yozgat Valisi Kadir Çakır, Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, Ağır Ceza Reisi Hüseyin Sabuncuoğlu, il protokolü ve daire müdürleri, ilçe belediye başkanları, siyasi parti il temsilcileri, oda başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, yurt içinden ve yurt dışından gelen misafirler ile çok sayıda vatandaşlar katıldı.

Özbağ Belediye Başkanı Rasim Arazay konuşmasında, temel amaçlarının Özbağ’da neredeyse kaybolma noktasına gelmiş halk kültürünü yeniden canlandırmak ve hemşeriler arasındaki birlik ve beraberliği sağlamak olduğunu ifade ederek festivale katılan herkese teşekkür etti.

Program, çirleme ikramından sonra Özbağ Belediyesince isimleri verilen Şehit Ramazan Donat ve Hayırsever Halil Şen sokak tabelalarının açılışı ile sürdü.

Özbağ Halı, Kültür-Sanat ve Çirleme Festivali, Örcün İlköğretim Okulu bahçesinde halı sergisinin gezilmesi, Mehteran Bölüğü gösterisi ve çeşitli konserlerle son buldu.


Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net