( KAEÜ) Tıp Fakültesi Öğrencileri Dersi Kayseri’de Yapıldı - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » ( KAEÜ) Tıp Fakültesi Öğrencileri Dersi Kayseri’de Yapıldı

( KAEÜ) Tıp Fakültesi Öğrencileri Dersi Kayseri’de Yapıldı

Written By yavuz4040 on 25 Eylül 2019 Çarşamba | 09:58:00

Tıp Fakültesi Öğrencilerinin İlk Dersi Kayseri Gevher Nesibe Darüşşifasında Yapıldı

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Tıp Fakültesi birinci sınıf öğrencilerinin ilk dersi, Kayseri Gevher Nesibe Darüşşifasında Dünya Eczacılık Tarihi Birliği Başkanı Doç. Dr. Halil Tekiner tarafından verildi.

Tekiner’in ardından Kayseri İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, öğrencilerle tecrübelerini paylaşarak önerilerde bulundu. Daha sonra öğrencilerimize Ahi Evran Müzesi ve Hunat Külliyesi gezdirildi.

Uyum programı ile ilgili açıklama yapan Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, Ahi Hekimler yetiştirmek amacıyla çalışmalarını hızla sürdürdüklerini belirterek, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Tıp Fakültesinin hızla geliştiğini ve bölgenin en önemli tıp merkezlerinden biri haline geleceğini söyledi. Öğrenci ve öğretim elemanları ile sık sık bir araya geldiğini ifade eden dekan Karahocagil, öğrencilerin ve öğretim elemanlarının tıp fakültesindeki gelişimden memnun olduklarını dile getirdi.

Karahocagil, Tıp Fakültesi Morfoloji Binasının inşaatının tamamlanmak üzere olduğunu belirterek yakında binaya taşınacakları müjdesini verdi. 
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net