KAEÜ, ÜNİKOP 2020 DÖNEM BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ - 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ
Son Dakika :
Home » » KAEÜ, ÜNİKOP 2020 DÖNEM BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ

KAEÜ, ÜNİKOP 2020 DÖNEM BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ

Written By yavuz4040 on 20 Ekim 2019 Pazar | 03:25:00

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ÜNİKOP 2020 Dönem Başkanlığına Seçildi

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi 13 üniversitenin üyesi olduğu, Konya Ovası Projesi Üniversiteler Birliği (ÜNİKOP) 2020 Dönem Başkanlığına seçildi. ÜNİKOP’un dönem başkanlığını Üniversite Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya yürütecek.

Kırıkkale Üniversitesi ev sahipliğinde 17 Ekim 2019 tarihinde düzenlenen ÜNİKOP VII. Uluslararası KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumu’nun açılış programına, Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Kırıkkale Üniversitesi Rektörü UNİKOP 2019 Dönem Başkanı Prof. Dr. Ersan Aslan, Kalkınma Ajansları Genel Müdürü Barış Yeniçeri, KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı İhsan Bostancı ve Bölge Üniversite Rektörleri katıldı. 19 Ekim 2019 tarihine kadar devam edecek olan sempozyumda, İç Anadolu Bölgesinin tarım, sanayi, kültür, spor gibi birçok alanda gelişip ilerlemesi adına ne gibi çalışmalar yapılması gerektiği konuşuldu.

ÜNİKOP 2020 Dönem Başkanı seçilen Kırşehir Ahi Evran Üniversitsi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, ÜNİKOP’un İç Anadolu Bölgesine sağladığı katkıları değerlendirdi. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi olarak dönem başkanlığı görevini de en iyi şekilde üstleneceklerini belirten Rektör Karakaya, üniversiteler arasında eğitim, öğretim, araştırma, geliştirme, toplumsal hizmet gibi alanlarda iş birliğinin kuvvetlendirilmesi ve üniversitelerin sanayi ile etkileşimine de katkı sağlayacak çalışmalar içinde olacaklarını kaydetti.

Üniversite olarak ÜNİKOP’u daha ileriye taşımak için ellerinden geleni yapacaklarını dile getiren Prof. Dr. Vatan Karakaya, sadece üniversiteler ile değil şehrin de içinde olacağı önemli projeler, çalışmalar ve faaliyetler yürütüleceğini anlattı. Türkiye’nin gelişmekte olan ülke konumundan gelişmiş ülke konumuna ilerlemesi için her kurumun üzerine düşen görevleri yerine getirmesi gerektiğini de söyleyen Üniversite Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, “Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi olarak bizim de görevimiz; araştırmak, şehrin, bölgenin ve ülkenin ihtiyacına yönelik projeler üreterek kalkınmaya fayda sağlamaktır.” dedi.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesine verilen dönem başkanlığı görevini üstlenmekten gurur duyduklarını vurgulayan Rektör Karakaya, üstlendikleri her sorumluluğu başarılı şekilde yürüttükleri gibi dönem başkanlığı görevini en iyi şekilde yürüteceklerine inandığını ifade etti.
Share this article :

0 yorum:

Habere Yoğunlaşın

Ve Ne Düşündüğünüzü 'Bizimle paylaşın... !

 
Bağlantılar : | |
Copyright © 2011. 40 HABER GAZETESİ - DERGİSİ - Her hakkı saklıdır. 40 Haber Yayıncılık İrtibat: 0 543 801 99 35

Gururla sunar 40haber.net